“Yoshlar buyuk kelajak” shiori ostidagi tadbir bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 19-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “Yoshlar buyuk kelajak” shiori ostidagi tadbir bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasi yoshlari kunini belgilash to‘g‘risida”gi 2017-yil 25-avgustdagi Qonuniga muvofiq mamlakatimizda 30-iyun – “Yoshlar kuni” etib belgilangan.
Shu munosabat bilan, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida faoliyat yuritayotgan yosh xodimlarni qo‘llab-quvvatlash hamda rag‘batlantirish maqsadida Oliy maktabning 30-yoshgacha bo‘lgan xodimlari uchun ushbu tadbir tashkil etildi.
Tadbir doirasida Toshkent davlat yuridik universiteti professori, yuridik fanlar doktori Feruza Muhitdinova “Faol va tashabbuskor yoshlar - yurt kelajagi” mavzusi bo‘yicha nutq so‘zladi.
Tadbir yakunida, Biznes va tadbirkorlik oliy maktab professorlari tomonidan yoshlar uchun ma'ruza tashkil etildi va sovg‘a tariqasida yoshlarga kitoblar taqdim qilindi.

The event was held under the slogan "Youth is a great future".
On July 19 of this year, an event under the slogan "Youth is the great future" was held at the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan.
In accordance with the Law of the President of the Republic of Uzbekistan "On Establishing the Day of the Youth of the Republic of Uzbekistan" dated August 25, 2017, June 30 is designated as "Youth Day" in the country.
In this regard, this event was organized for employees of the Graduate School under the age of 30 in order to support and encourage young employees working at the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan.
As part of the event, Feruza Muhitdinova, professor of Tashkent State Law University, and doctor of legal sciences, gave a speech on the topic "Active and enterprising youth - the future of the country".
At the end of the event, professors of the Graduate School of Business and Entrepreneurship organized a lecture for young people, and books were presented to young people as gifts.