“Yoshlar buyuk kelajak” shiori ostidagi tadbir bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 19-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “Yoshlar buyuk kelajak” shiori ostidagi tadbir bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston Respublikasi yoshlari kunini belgilash to‘g‘risida”gi 2017-yil 25-avgustdagi Qonuniga muvofiq mamlakatimizda 30-iyun – “Yoshlar kuni” etib belgilangan.
Shu munosabat bilan, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida faoliyat yuritayotgan yosh xodimlarni qo‘llab-quvvatlash hamda rag‘batlantirish maqsadida Oliy maktabning 30-yoshgacha bo‘lgan xodimlari uchun ushbu tadbir tashkil etildi.
Tadbir doirasida Toshkent davlat yuridik universiteti professori, yuridik fanlar doktori Feruza Muhitdinova “Faol va tashabbuskor yoshlar - yurt kelajagi” mavzusi bo‘yicha nutq so‘zladi.
Tadbir yakunida, Biznes va tadbirkorlik oliy maktab professorlari tomonidan yoshlar uchun ma'ruza tashkil etildi va sovg‘a tariqasida yoshlarga kitoblar taqdim qilindi.

Было проведено мероприятие под девизом «Молодежь - великое будущее»
19 июля текущего года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан состоялось мероприятие под девизом «Молодежь - великое будущее».
В соответствии с Законом Президента Республики Узбекистан «Об установлении Дня молодежи Республики Узбекистан» от 25 августа 2017 года 30 июня в нашей стране отмечен как «День молодежи».
В связи с этим, в целях поддержки и поощрения молодых сотрудников Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан было организовано мероприятие для сотрудников Высшей школы в возрасте до 30 лет.
В рамках мероприятия профессор Ташкентского государственного юридического университета, доктор юридических наук, Феруза Мухитдинова выступила с докладом на тему «Активная и инициативная молодежь - будущее страны».
В завершение мероприятия профессора Высшей школы бизнеса и предпринимательства организовали лекцию для молодежи, а в качестве подарков молодежи были вручены книги.