“Ikki diplom” xalqaro dasturi
O‘zbekiston Respublkasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi va Adju universiteti hamkorligida IT Business magistratura mutaxassisligi bo‘yicha “ikki diplom” (dual degree) xalqaro dasturiga 2024 2025-o‘quv yili uchun qabul boshlandi:
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi xuzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Janubiy Koreya Respublikasining Adju Universiteti bilan hamkorlikda 2024-2025-oquv yili uchun “ikki diplom” (dual degree) xalqaro dasturi asosida “IT Business” mutaxassisligi bo‘yicha magistraturaga to‘lov-kontrakt asosida qabul e’lon qilmoqda.
Ta’lim kunduzgi shaklda bo‘lib, birinchi oquv yili (1 va 2-semestrlar) Ozbekistonda, ikkinchi oquv yili (3 va 4-qisqa semestrlar) Koreyada davom etadi. Dastur yakunida tinglovchilar Adju universitetining “IT-Busines” va Oliy maktabining “Biznesni boshqarish” (MBA) magistri diplomlarini oladilar. Qo‘shma ta’lim dasturining (dual degree) bir yillik o‘qitish qiymati 4 000 AQSH dollari hajmida belgilangan.
Ushbu dasturda ishtirok etish istagini bildirgan nomzodlar e-tinglovchi.gsbe.uz orqali hujjatlarning nusxalarini ilova qilgan holda ariza bilan murojaat qilishlari mumkin:
• O‘qitish xarajatlarini qoplab beradigan davlat boshqaruvi organlari, xo‘jalik birlashmalari, nodavlat notijorat tashkilotlari va tadbirkorlik subyektlarining birinchi rahbarlari imzosi qo‘yilgan o‘qitish uchun kafolat xati;

Высшая школа бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан объявляет о приеме документов в магистратуру на 2024-2025 учебный год по совместной международной программе «Два диплома (dual degree)»
Высшая школа бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан (далее – Высшая школа) совместно с Университетом Аджу (Республика Южная Корея) объявляет прием документов в магистратуру на 2024-2025 учебный год по специальности «IT Business». Занятия будут проводиться по международной совместной программе «Два диплома (dual degree)» в очном формате обучения на платно-контрактной основе.
Условия данной программы: дневная форма обучения, первый учебный год (1-й и 2-й семестры) проходят в Узбекистане, второй учебный год (3-й и 4-й короткий семестры) – в Корее. По завершении программы слушатель получает дипломы Университета Аджу «IT Business» и Высшей школы со степенью магистра «Управления бизнесом» (МВА). Годовая стоимость обучения по программе совместного обучения (двойной диплом) установлена в размере 4000 долларов США.
Кандидаты, изъявившие желание поступить в магистратуру, подают заявление на имя директора Высшей школы через e-tinglovchi.gsbe.uz
С приложением копий следующих документов:
- Гарантийное письмо на покрытия расходов по обучению за подписью первых руководителей органов государственного управления, хозяйствующих субъектов, негосударственных некоммерческих организаций и субъектов предпринимательства;