Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi va Koreya Respublikasining Adju universiteti hamkorligidagi “Ikki diplom” qo‘shma dastur bo‘yicha ochiq mahorat darsi
Ochiq mahorat darsi joriy yilning 17-aprel kuni Oliy maktabi professor-o‘qituvchisi Min Young Hun va Toshkent shahridagi Adju universiteti koreys tili kafedrasi mudiri Park Sang Woo tomonidan o‘tkazildi.
Oliy maktab va Adju universiteti hamkorligidagi qo‘shma ta’lim dasturi faoliyati va istiqbollari hamda dastur doirasida tinglovchilarning Koreya Respublikasida ta’lim olishi va o‘quv amaliyoti to‘g‘risida batafsil ma’lumotlar berildi.
Ma’lumot uchun : O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 8-apreldagi PF-101-sonli Farmoni bilan tasdiqlangan chora-tadbirlar rejasiga muvofiq, 2022-yil 17-noyabr kuni, Oliy maktabida, raqamli iqtisodiyotni rivojlantirish borasida mamlakatimizda ilk bor va birinchilardan bo‘lib Oliy maktabi va Koreya Respublikasining Adju universiteti bilan hamkorlikda Axborot texnologiyalari sohasida Biznes boshqaruvi (IT Business) mutaxassisligi bo‘yicha “ikki diplom” (dual degree) halqaro magistratura dasturi o‘childi.
Ushbu qo‘shma ta'lim dasturi to‘liq ingliz tilida bo‘lib o‘qitishning 1-kurs Oliy maktab binosida (O‘zbekiston), va 2-kurs Adju universiteti hududida (Koreya Respublikasi) bo‘lib o‘tadi. Ushbu dasturning afzalliklaridan foydalanib, tinglovchilar jahon miqyosida e’tirof etiladigan “ikki diplom” (dual degree) magistr darajasini olishlari mumkin.

Мастер-класс по программе «Двойного диплома» совместно с Высшей школой бизнеса и предпринимательства и Университетом Аджу Республики Корея
17 апреля текущего года со стороны профессора Высшей школы Мин Ён Хун и заведующим кафедрой корейского языка Университета Аджу в Ташкенте Пак Сан Ву был проведен мастер-класс.
Во время мастер-класса была представлена ​​подробная информация о деятельности и перспективах совместной образовательной программы Высшей школы и Университета Аджу, а также об обучении и научной практике слушателей в Республике Корея в рамках программы двойного диплома.
Для справки: в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан № ПФ-101 от 8 апреля 2022 года, 17 ноября 2022 года в Высшей школе в сотрудничестве с Университетом Аджу Республики Корея была открыта одна из первых в нашей стране международная магистерская программа в области IT-бизнеса в отношении развития цифровой экономики «двойного диплома» .
1-й курс данной совместной образовательной программы преподается на английском языке в здании Высшей школы (Узбекистан), а 2-й курс – в университете Аджу (Республика Корея).
Воспользовавшись этой программой, слушатели смогут получить всемирно признанную степень магистра «двойного диплома».