“Fintech kelajagi biz bilan” startap loyihalar tanlovi
2024-yil 17-oktyabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universitetida mazkur universitet talabalari uchun “Fintech kelajagi biz bilan” startap loyihalar tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Tanlovning maqsadi respublikada iqtisodiyotni rivojlantirish va moliyaviy xizmatlar sifatini yaxshilashga hissa qo‘shadigan yoshlarning moliyaviy texnologiyalar sohasidagi innovatsion g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlashdan iborat.
Tadbirda Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi vakili G‘afurjon Usmanov, moliyaviy texnologiyalar loyihalarini baholash bo‘yicha ekspertlar tarkibida ishtirok etdi.
Tanlov yosh startap g‘oya tashabbuskorlarining bank-moliya sohasida FinTech texnologiyalarini rivojlantirish bo‘yicha amaliy bilimlarini namoyish etish uchun o‘ziga xos platformaga aylandi.

Startup Projects Contest “Future of Fintech with Us"
On October 17, 2024 the “Future of Fintech with Us” Startup Projects Contest for university students was held at the Tashkent State University of Economics.
The goal of the contest is to support innovative ideas from the youth in the field of financial technologies, contributing to the development of the economy and enhancing the quality of financial services in the country.
Representative of the Graduate School of Business and Entrepreneurship Gafurjon Usmanov participated as an expert in evaluating fintech projects.
The competition served as a unique platform for showcasing the practical knowledge of young innovators and their startup ideas aimed at advancing FinTech technologies within the banking and financial sector.