Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi magistrlariga tantanali diplom topshirish marosimi o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida 2023-yiI 12-may kuni “Biznesni boshqarish” (Master of Business Administration - MBA), “Loyiha boshqaruvi (Project Management)” va “Kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni tashkil etish (Biznes innovatsiyalar va tadbirkorlik)” magistratura mutaxassisliklari bo‘yicha bitiruvchilariga tantanali diplom topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Bitiruv marosimida Oliy maktab rahbariyati, professor-o‘qituvchilari va hodimlari, OAV vakillari, bitiruvchilarning ota-onalari va yaqinlari ishtirok etdilar.
Madaniy–ma’rifiy tadbir O‘zbekiston Respublikasi davlat madhiyasi bilan boshlandi.
So’ng, marosimni Oliy maktab direktorining birinchi o’rinbosari Abdinazarov Bobur Kalandarovich  kirish so‘zi bilan ochib berdi va bitiruvchilarni tabriklash uchun so‘z navbatini Oliy maktab Professor-o’qituvchilari oliy talim tizimida magistratura bosqichining o‘rni va ahamiyati haqida batafsil to‘htalib o'tib, uzoq, mashaqqatli, ayni paytda sharafli ilm yo‘lini bosib o‘tgan 164 nafar magistratura bosqichi bitiruvchilariga hayotlaridagi muhim bosqich yakunlanayotganligi bilan tabriklab, ularga muvaffaqiyat va kasbiy sohalarida omadlar tilashdi.Shundan so‘ng, magistrlarga tantanali ravishda diplom topshirildi.
Bitiruvchilar va ularning ota-onalari Oliy maktab rahbariyati, professor-o‘qituvchilari va xodimlariga minnatdorchilik bildirib, ular uchun bu joy qadrli va hayotlarida muhim o‘rin tutgan ilm dargohi bo‘lib qolishini ta'kidladilar.
Marosim Oliy maktab rahbariyati, professor-o‘qituvchilari, bitiruvchilari va faxriy mehmonlarining fotosessiyasi bilan nihoyasiga yetdi.

12 мая 2023 года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан,
«Магистр делового администрирования – МВА», «Управление проектами» и «Организация малого бизнеса и частного
предпринимательства» состоялось торжественное вручение дипломов выпускникам направления «Бизнес-инновации и предпринимательство».
В церемонии вручения дипломов приняли участие руководство Высшей школы, преподаватели и сотрудники, представители СМИ,
родители и родственники выпускников.
Культурно-просветительское мероприятие началось с исполнения Государственного гимна Республики Узбекистан.
Затем Абдиназаров Бобур Каландарович, первый заместитель директора Высшей школы, открыл церемонию вступительным словом
и настала его очередь поздравить выпускников магистратуры, прошедших долгий,трудный и в то же время время почетный путь науки,
поздравил их с завершением важного этапа в их жизни и пожелал успехов и удачи на их профессиональных поприщах.
После этого выпускникам торжественно вручили дипломы.
Выпускники и их родители выразили благодарность руководству, преподавателям и сотрудникам Высшей школы и отметили,
что это место останется для них ценным местом обучения и важным местом в их жизни.
Церемония завершилась фотосессией руководства Высшей школы, профессорско-преподавательского состава, выпускников и почетных гостей.
От имени Высшей школы желаем всем выпускникам профессиональных успехов, карьерных успехов и благополучия!