Nizolarni muqobil hal qilish orqali biznes nizolarni bartaraf etish imkoniyatlari
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Osiyo taraqqiyot banki bilan hamkorlikda 2024-yil 12\13-noyabr kunlari Toshkent shahrida “Nizolarni muqobil hal qilish orqali biznes nizolarni bartaraf etish imkoniyatlari” mavzusida ikki kunlik o‘quv treningi tashkil etmoqda.
Treningning maqsadi xususiy sektor vakillarining tijorat, investitsiya va boshqa nizolarni mediatsiya va arbitraj usullaridan foydalangan holda hal qilish bo‘yicha amaliy bilim va ko‘nikmalarini oshirishdan iborat. Mazkur tadbir biznesda nizolar va ularni ziddiyatsiz hal qilish jarayonlarini o‘rganishga jalb qilish, shuningdek, ishtirokchilarni mediatsiya va arbitraj bo‘yicha xalqaro va milliy amaliyotlar bilan tanishtirishga qaratilgan.
Trening mavzulari quyidagilarni o‘z ichiga oladi:
- Nizolarni muqobil hal qilish;
- Mediatsiyaning asosiy ko‘nikma va usullari;
- Nizolarni hal etish strategiyalarini ishlab chiqish;
- Nizolarni hal qilishning xalqaro tamoyillari;
- Mediatsiya va arbitrajga tayyorgarlik;
- Arbitraj muhokamasi asoslari;
- Nizolarni hal qilishda samarali muzokaralar.
Trening o‘zbek-ingliz tillarida sinxron tarjima bilan olib boriladi.
Joylar soni cheklangan.
Treningda ishtirok etish uchun 2024-yil 10-noyabr qadar ro‘yxatdan o‘tish lozim.
Sana: 2024-yil 12 – 13-noyabr
Vaqt: 09:00-17:00
Telefon: +998 71 239 03 27
Kichik va o‘rta korxonalar vakillari, yuridik firmalar, faoliyat yuritayotgan mediatorlar hamda arbitrlarni biznes nizolari va kelishmovchiliklarni mediatsiya va arbitraj orqali samarali hal etish usullarini o‘rganishga taklif etamiz.

Options for Resolving Business Disputes- Focus on Alternative Dispute resolution
The Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan in collaboration with the Asian Development Bank, will host a two-day training session titled “Options for Resolving Business Disputes-Focus on Alternative Dispute resolution” on November 12-13, 2024, in Tashkent.
The objective of the training is to a enhance practical knowledge and skills of private sector representatives in resolving commercial, investment, and other disputes through the use of mediation and arbitration methods. It aims to engage the business community in exploring non-conflict resolution processes for disputes and conflicts, as well as to familiarize participants with both international and national practices in mediation and arbitration.
Training Topics Include:
- Alternative Dispute Resolution;
- Key Skills and Techniques in Mediation;
- Developing Dispute Resolution Strategies;
- International Principles of Dispute Resolution;
- Preparing for Mediation and Arbitration;
- Fundamentals of Arbitration Proceedings;
- Effective Negotiations in Conflict Resolution.
The training will be conducted in Uzbek and English, with simultaneous translation.
Seats are limited.
To register for the training, please sign up by November 10, 2024, at the following link below
Date: November 12-13, 2024
Time: 09:00-17:00
We cordially invite representatives from small and medium-sized enterprises, legal firms, practicing mediators, and arbitrators interested in learning effective ways to resolve business conflicts and disputes through mediation and arbitration.