Nizolarni muqobil hal qilish orqali biznes nizolarni bartaraf etish imkoniyatlari
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Osiyo taraqqiyot banki bilan hamkorlikda 2024-yil 12\13-noyabr kunlari Toshkent shahrida “Nizolarni muqobil hal qilish orqali biznes nizolarni bartaraf etish imkoniyatlari” mavzusida ikki kunlik o‘quv treningi tashkil etmoqda.
Treningning maqsadi xususiy sektor vakillarining tijorat, investitsiya va boshqa nizolarni mediatsiya va arbitraj usullaridan foydalangan holda hal qilish bo‘yicha amaliy bilim va ko‘nikmalarini oshirishdan iborat. Mazkur tadbir biznesda nizolar va ularni ziddiyatsiz hal qilish jarayonlarini o‘rganishga jalb qilish, shuningdek, ishtirokchilarni mediatsiya va arbitraj bo‘yicha xalqaro va milliy amaliyotlar bilan tanishtirishga qaratilgan.
Trening mavzulari quyidagilarni o‘z ichiga oladi:
- Nizolarni muqobil hal qilish;
- Mediatsiyaning asosiy ko‘nikma va usullari;
- Nizolarni hal etish strategiyalarini ishlab chiqish;
- Nizolarni hal qilishning xalqaro tamoyillari;
- Mediatsiya va arbitrajga tayyorgarlik;
- Arbitraj muhokamasi asoslari;
- Nizolarni hal qilishda samarali muzokaralar.
Trening o‘zbek-ingliz tillarida sinxron tarjima bilan olib boriladi.
Joylar soni cheklangan.
Treningda ishtirok etish uchun 2024-yil 10-noyabr qadar ro‘yxatdan o‘tish lozim.
Sana: 2024-yil 12 – 13-noyabr
Vaqt: 09:00-17:00
Telefon: +998 71 239 03 27
Kichik va o‘rta korxonalar vakillari, yuridik firmalar, faoliyat yuritayotgan mediatorlar hamda arbitrlarni biznes nizolari va kelishmovchiliklarni mediatsiya va arbitraj orqali samarali hal etish usullarini o‘rganishga taklif etamiz.

Варианты разрешения деловых споров - в центре внимания Альтернативное разрешение споров
Высшая школа бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан в сотрудничестве совместно с Азиатским банком развития проведет двухдневный тренинг на тему «Варианты разрешения деловых споров - фокус на альтернативное разрешение споров Варианты разрешения деловых споров - фокус на альтернативное разрешение споров», который пройдет 12-13 ноября 2024 года в Ташкенте.
Целью тренинга является повышение практических знаний и навыков представителей частного сектора в разрешении коммерческих, инвестиционных и других споров с использованием методов медиации и арбитражных методов. Тренинг направлен на привлечение бизнес-сообщества к изучению неконфликтных способов разрешения споров и конфликтов, а также ознакомить участников с международной и национальной практикой в области медиации и арбитража.
Темы тренинга включают:
- Альтернативное разрешение споров;
- Ключевые навыки и техники медиации;
- Разработка стратегий разрешения споров;
- Международные принципы разрешения споров;
- Подготовка к посредничеству и арбитражу;
- Основы арбитражного разбирательства;
- Эффективные переговоры в разрешении конфликтов.
Тренинг будет проводиться на узбекском и английском языках с синхронным переводом.
Количество мест ограничено.
Чтобы зарегистрироваться на тренинг, пожалуйста, пройдите до 10 ноября 2024 года по следующей ссылке
Дата: 12-13 ноября 2024 г.
Время: 09:00-17:00
Phone: +998 71 239 03 27
Мы приглашаем представителей малого и среднего бизнеса, юридических фирм, практикующих медиаторов и арбитров, заинтересованных в изучении эффективных способов разрешения деловых конфликтов и споров с помощью медиации и арбитража.