STARTAP MENTORLAR TAYYORLASH BO‘YICHA DASTUR
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Koreya xalqaro hamkorlik agentligining (KOICA) loyihasi doirasida startap mentorlar (murabbiylar)ni tayyorlash bo‘yicha amaliy trening o‘tkazadi.
Ushbu trening Koreya Respublikasining yetakchi  ekspertlari ishtirokida 2024-yil 28 - oktabrdan 1-noyabrgacha Samarqand shahrida o‘tkaziladi.
Mazkur 5 kunlik trening davomida ishtirokchilar startap loyihalarni ishlab chiqish, maqsadli iste’molchilarni aniqlash, qiymat taklifini yaratish, shuningdek, biznes loyihalarini boshqarishda startaplarga amaliy maslahatlar berish uchun Kanvas biznes modeli metodikasidan foydalanish bo‘yicha zarur ko‘nikmalarga ega bo‘ladilar.
Trening yakunida ishtirokchilarga sertifikatlar topshiriladi. Trening o‘zbek-ingliz tillarida sinxron tarjima bilan o‘tkaziladi.

STARTUP MENTORS TRAINING PROGRAM
The Graduate School of Business and Entrepreneurship within the framework of Korea International Cooperation Agency (KOICA) project will host a practical training on Startup Mentorship Training Program.
This training will take place in Samarkand from October 28 to November 1, 2024, featuring leading experts from the Republic of Korea.
During 5-day training, participants will acquire essential skills in utilizing the Business Model Canvas methodology for developing startup projects, identifying target consumers, creating value propositions and receiving practical advice on managing business projects.