STARTAP MENTORLAR TAYYORLASH BO‘YICHA DASTUR
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Koreya xalqaro hamkorlik agentligining (KOICA) loyihasi doirasida startap mentorlar (murabbiylar)ni tayyorlash bo‘yicha amaliy trening o‘tkazadi.
Ushbu trening Koreya Respublikasining yetakchi  ekspertlari ishtirokida 2024-yil 28 - oktabrdan 1-noyabrgacha Samarqand shahrida o‘tkaziladi.
Mazkur 5 kunlik trening davomida ishtirokchilar startap loyihalarni ishlab chiqish, maqsadli iste’molchilarni aniqlash, qiymat taklifini yaratish, shuningdek, biznes loyihalarini boshqarishda startaplarga amaliy maslahatlar berish uchun Kanvas biznes modeli metodikasidan foydalanish bo‘yicha zarur ko‘nikmalarga ega bo‘ladilar.
Trening yakunida ishtirokchilarga sertifikatlar topshiriladi. Trening o‘zbek-ingliz tillarida sinxron tarjima bilan o‘tkaziladi.

ПРОГРАММА ПОДГОТОВКИ СТАРТАП МЕНТОРОВ
Высшая школа бизнеса и предпринимательства в рамках проекта Корейского агентства международного сотрудничества (KOICA) проводит практический тренинг по программе подготовки стартап менторов (наставников).
Данный тренинг состоится в г.Самарканд в период с 28 октября по 1 ноября 2024 года с привлечением ведущих экспертов Республики Корея.
В ходе 5-дневного тренинга участники получат необходимые навыки по использованию методики Бизнес модели Канвас для разработки стартап проектов, определения целевых потребителей, создания ценностного предложения, а также предоставления практических советов стартапам в управлении бизнес проектами.