Respublikamizda tadbirkorlik subyektlari tomonidan innovatsion ishlanmalar, yangi texnologiyalar va nou-xaularni ishlab chiqarishga joriy etishni qo‘llab-quvvatlash maqsadida Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi 2024-yil 5-6-noyabr kunlari “Innovatsion biznes va startaplarni rivojlantirishda texnologiyalar transferi” mavzusida ikki kunlik seminar tashkil etmoqda.
Seminardan maqsad innovatsion loyihalarni amalga oshirishda ilm-fan yutuqlari va innovatsion ishlanmalarga oid texnologik transferni keng qo‘llashning amaliy jihatlarini o‘rganishdan iborat.
Tadbirda Koreyalik ekspert va mahalliy mutaxassislar tomonidan mavzuga oid taqdimot, ma’ruza hamda muhokamalar o‘tkaziladi.

Практический семинар по трансферу технологии в инновационном бизнесе
В целях поддержки внедрения субъектами предпринимательства инновационных разработок, новых технологий и ноу-хау в производство Высшая школа бизнеса и предпринимательства 5-6 ноября 2024 г. проводит двухдневный семинар на тему «Трансфер технологий в развитии инновационного бизнеса и стартапов».
Цель семинара – рассмотрение практических аспектов внедрения научно-технических достижений и инновационных разработок на основе трансфера технологий в реализации инновационных проектов.
В мероприятии корейский эксперт и местные специалисты предоставят презентации, доклады и обсуждения по указанной тематике с участниками семинара.