Samarqand shahrida startap mentorlar tayyorlash bo‘yicha amaliy trening yakunlandi
2024-yil 1-noyabr kuni Samarqand shahrida Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi tomonidan Koreyaning xalqaro hamkorlik agentligi (KOICA) ko‘magida tashkil etilgan 5 kunlik “Startap biznes mentorlarni tayyorlash dasturi” bo‘yicha amaliy trening nihoyasiga yetdi.
Mazkur treningda qatnashgan jami 25 nafar ishtirokchilar startap loyihalarni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha Kanvas biznes modeli asosida biznes g‘oyani baholash, biznes loyihani yashovchanligini turli gipotezalar va qarashlar orqali o‘rganib chiqish, iste’molchilar talabiga mos keladigan mahsulot va xizmatlarni taklif etish hamda startaplarni bozorda muvaffaqiyatga erishishlari bo‘yicha ilg‘or boshqaruv texnikalaridan foydalanish yuzasidan amaliy bilimlarga ega bo‘ldilar.
Trening yakuni bo‘yicha guruhlarda o‘z startap loyihalarini muvaffaqiyatli himoya qilgan ishtirokchilarga Oliy maktabning startap mentorlar o‘quv kursini yakunlaganligi to‘g‘risida sertifikatlar topshirildi.

В Самарканде завершился практический тренинг по подготовке стартап менторов
1 ноября 2024г. в г.Самарканд завершился 5-дневный тренинг по «Программе подготовки стартап бизнес менторов», организованный Высшей школой бизнеса и предпринимательства при поддержке Корейского Агентства по международному сотрудничеству (KOICA).
В ходе тренинга 25 участников получили необходимые знания по поддержке стартап проектов по оценке бизнес идей на основе применения Бизнес модели Канвас, изучению выживаемости бизнес проектов на рынке путем построения различных гипотез и рыночных взглядов, продвижению на рынке продукции и услуг отвечающих запросам потребителей, а также использованию передовой управленческой техники по успешному запуску стартапов.
По завершению тренинга участники, успешно защитившие групповые стартап проекты, получили сертификаты Высшей школы бизнеса о прохождении учебного курса по подготовке стартап менторов.