Sizni «COVID-19 BANK FAOLIYATINING INQIROZIGA OLIB KELADIMI? » mavzusidagi Qirollik biznes maktabi (Kings Business School) professori Leone Leonida bilan bo'lib o'tadigan masofaviy intervyuga taklif etamiz.
Hozirgi vaqtda professor Leone Leonidaning ilmiy-tadqiqot izlanishlari bank inqirozi tizimini prognoz qilishda erta ogohlantirish, shuningdek firmaning korporativ investitsiyalari va kapital tuzilmasini o'rganishdan iborat.
U Qirollik kolledjining  «Bank ishi va moliya» va «Iqtisodiyot va moliya» magistratura mutaxassisliklarining dasturiy direktoridir. Uning ilmiy maqolalari 50 dan ortiq iqtisodiy va moliyaviy nashrlarda, xususan “Biznes etikasi, bandlik va jamiyat ”, “Bank ishi va moliya”, “Xayot fizikasi sharhi”, “Empirik moliya”, “Amaliy ekonometrika”, “Global”, “Strategiya”, “Iqtisodiy yozishmalar”, “Moliyaviy tahlilning xalqaro sharhi”, Oksfordning iqtisodiyot, statistika va empirik iqtisodiyot axborotnomasi kabilarda chop etilgan.
QS World University Rankings 2020 reytingiga ko'ra Londonning Qirollik kolledji Buyuk Britaniyada 7 – o'rinni va Angliyaning eng qadimiy universitetlari orasida 4 – o'rinni egallagan. U xalqaro darajadagi ta'lim va ilmiy ishlar maskani bo'lib, 84% ilmiy ishlari “dunyoda yetakchi” hisoblanadi. Universitetning umumiy yillik  daromadi 778 million funt sterlingni tashkil qiladi.

«WILL THE COVID-19 LEAD TO A BANKING CRISIS? »
You are welcome to join an interview titled «WILL THE COVID-19 LEAD TO A BANKING CRISIS? » with Professor Leone Leonida from Kings Business School.
Professor Leone Leonida’s current research interest lies in studying the predictive ability of the Early Warning Systems in forecasting systemic banking crisis as well as the corporate investment and the firm’s capital structure.
He is the Programme Director of the M.Sc. Banking and Finance and the M.Sc. Economics and Finance at the Kings College London. Leone's research has been published in outlets such as, among others, The Journal of Business Ethics, Work Employment and Society, The Journal of Banking and Finance, Physics of Life Reviews, The Journal of Empirical Finance, The Journal of Applied Econometrics, The Global Strategy Journal, Economics Letters, The International Review of Financial Analysis, The Oxford Bulletin of Economics and Statistics, and Empirical Economics. He has refereed for 50 different journals in economics and finance.
P.S. The 7th top UK university in the world (QS World University Rankings, 2020), and the 4th oldest university in England. King’s provides world-class teaching and cutting-edge research with 84% of its research deemed ‘world-leading’ or ‘internationally excellent’. The university has an overall annual income of just over £778 mln.