Sizni «COVID-19 BANK FAOLIYATINING INQIROZIGA OLIB KELADIMI? » mavzusidagi Qirollik biznes maktabi (Kings Business School) professori Leone Leonida bilan bo'lib o'tadigan masofaviy intervyuga taklif etamiz.
Hozirgi vaqtda professor Leone Leonidaning ilmiy-tadqiqot izlanishlari bank inqirozi tizimini prognoz qilishda erta ogohlantirish, shuningdek firmaning korporativ investitsiyalari va kapital tuzilmasini o'rganishdan iborat.
U Qirollik kolledjining  «Bank ishi va moliya» va «Iqtisodiyot va moliya» magistratura mutaxassisliklarining dasturiy direktoridir. Uning ilmiy maqolalari 50 dan ortiq iqtisodiy va moliyaviy nashrlarda, xususan “Biznes etikasi, bandlik va jamiyat ”, “Bank ishi va moliya”, “Xayot fizikasi sharhi”, “Empirik moliya”, “Amaliy ekonometrika”, “Global”, “Strategiya”, “Iqtisodiy yozishmalar”, “Moliyaviy tahlilning xalqaro sharhi”, Oksfordning iqtisodiyot, statistika va empirik iqtisodiyot axborotnomasi kabilarda chop etilgan.
QS World University Rankings 2020 reytingiga ko'ra Londonning Qirollik kolledji Buyuk Britaniyada 7 – o'rinni va Angliyaning eng qadimiy universitetlari orasida 4 – o'rinni egallagan. U xalqaro darajadagi ta'lim va ilmiy ishlar maskani bo'lib, 84% ilmiy ishlari “dunyoda yetakchi” hisoblanadi. Universitetning umumiy yillik  daromadi 778 million funt sterlingni tashkil qiladi.

«ПРИВЕДЕТ ЛИ COVID-19 К БАНКОВСКОМУ КРИЗИСУ?»
Приглашаем вас принять участие в дистанционном интервью на тему «ПРИВЕДЕТ ЛИ COVID-19 К БАНКОВСКОМУ КРИЗИСУ?» с профессором Королевской бизнес школы (Kings Business School) Леоне Леонида.
В настоящее время сфера исследований профессора Леоне Леониды заключается в изучении системы раннего предупреждения в прогнозировании системы банковского кризиса, а также корпоративных инвестиций и структуры капитала фирмы.
Он является программным директором магистратуры Королевского колледжа Лондона по специальности «Банковское дело и финансы» и «Экономика и финансы». Его научные исследования были опубликованы в более чем 50 изданиях по экономике и финансам, в частности, как «Журнал деловой этики, трудовой занятости и общества», «Журнал банковского дела и финансов», «Обзор физики жизни», «Журнал эмпирических финансов», «Журнал прикладной эконометрики», «Глобал»,  Журнал «Стратегия», «Экономические письма», «Международное обозрение финансового анализа», Оксфордский вестник экономики и статистики и эмпирической экономики.
Королевский колледж Лондона занимает 7-ое место среди университетов Великобритании по версии QS World University Rankings 2020 и 4-й старейший университет в Англии, с мировым уровнем обучения и научных работ, 84% которых считаются «ведущими в мире». Общий годовой доход университета составляет чуть более 778 миллионов фунтов стерлингов.