va tadbirkorlik oliy maktabi magistraturasiga 2023-2024 o‘quv yili
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi xuzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi 2023-2024 o‘quv yili uchun to‘lov-kontrakt asosida kunduzgi va sirtqi ta’lim shakllariga: “Global menejment”, “Moliya”, “Kichik biznes va tadbirkorlik”, “Agrobiznes” sohalari bo‘yicha Biznesni boshqarish (MVA) va Loyiha boshqaruvi (RM) magistratura mutaxassisliklariga yozgi qabul e’lon qilmoqda. Magistaraturaga qabul qilingan tinglovchilar o‘qish davomida o‘qitilayotgan fanlarni tanlash asosida magistratura mutaxassisligini ham tanlash imkoniyatiga ega  bo‘ladi. Ayrim fanlar ingliz tilida olib boriladi. Barcha magistratura mutaxassisiliklari uchun o‘qish muddati 1,5 yil hamda bir yillik kontrakt to‘lovi miqdorini 22 000 000 so‘m qilib belgilangan.
Magistraturaga kirish istagini bildirgan nomzodlar komissiyaga
veb-sayt https://rgsbm.uz. orqali Oliy maktab direktori nomiga quyidagi hujjatlarning nusxalarini ilova qilgan holda ariza bilan murojaat qiladi:
Nomzodlarga qo‘yiladigan talablar: oliy ma’lumotga va oliy ta’lim muassasasini tamomlagandan keyin kamida uch yil ish stajiga ega 45 yoshgacha bo‘lgan (o‘qitishning faqat kunduzgi shakliga) nomzodlar suhbat va test sinovlari natijalari bo‘yicha ochiq tanlov asosida qabul qilinadi.
Magistraturaga kirish uchun hujjat topshirish muddati (davri) - 2023 yilning 14 iyulidan 2023 yilning 14 avgustigacha (shu kuni soat 22.00 ga qadar);

Высшая школа бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан объявляет о приеме документов в магистратуру
на 2023-2024 учебный год
Высшая школа бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан (далее - Высшая школа) объявляет летний прием документов на обучение в магистратуре “Управление бизнесом (МВА)” на 2023-2024 учебный год по следующим специальностям: «Глобальный менеджмент», «Финансы», «Малый бизнес и предпринимательство», «Агробизнес», и “Проектное управление” (РМ).
Обучение проводится по очной и заочной форме на платно-контрактной основе. Срок обучения по всем магистерским специальностям составляет 1,5 года, а размер годового контракта составляет 22 000 000 сум.
Слушатели, поступившие в магистратуру, смогут выбрать дисциплины, включенные в программу обучения и специальность магистратуры. Отдельные дисциплины будут вестись на английском языке.
Кандидаты, изъявившие желание поступить в магистратуру, подают заявление на имя директора Высшей школы через официальный веб-сайт https://rgsbm.uz с приложением копий следующих документов:
Требования к кандидатам: на очную форму обучения принимаются кандидаты в возрасте до 45 лет (на заочную форму обучения ограничений по возрасту нет), имеющие высшее образование и стаж работы не менее трех лет после окончания высшего учебного заведения, на основе открытого конкурса.
Срок приема документов для поступления в магистратуру – с 14 июля по 14 августа 2023 года (до 22.00 часов);