«Loyiha boshqaruvi (Project Management)» - boshqaruv faoliyatida muvaffaqiyatli kar'yera qurishga qaratilgan. Bugungi barqaror iqtisodiyotda doimiy o'zgarishlarga ega bo'lgan, malakali tarzda o'rnatilgan boshqaruv faoliyati - muvaffaqiyatli biznesning kalitidir. Shuni ham unutmaslik kerakki, loyihaviy boshqarish tamoyillari va vositalari iqtisodiyotning xususiy va davlat sektorida keng qo'llaniladi.
Kim uchun?
Magistirlik dasturi xo'jalik boshqaruvi organlari, aksiyadorlik jamiyatlari va boshqa tadbirkorlik sub'yektlari uchun mo'ljallangan. Bitiruvchilarga, faqat boshlang'ich kasblarga va kelgusida o'qish uchun professional bilimlarni chuqurlashtirishni istagan mutaxassislarga mos keladi.
- Tinglovchilarni loyiha va ta'minotni boshqarish sohasidagi muvaffaqiyatli kar'yera uchun tayyorlash;
- Samarali korporativ boshqaruvi, yuqori darajadagi biznes etiketi uchun zarur bo'lgan ko'nikmalarni rivojlantirish.
- Dunyoning rivojlangan mamlakatlar ta'lim muassasalaridan taklif qilingan professor o'qituvchilarni ta'lim jarayonlariga jalb etish;
Dasturning muhim hususiyati shundaki, tinglovchilar strategik rejalashtirish, loyiha ekspertizasi, loyihani modellashtirish, biznes jarayonlarini boshqarishning asosiy poydevoriga ega bo'lishadi. Bu esa amaliyotda metodologiyani samarali qo'llash uchun yaxshi zamin yaratadi.

Магистратура в сфере проектного управления нацелена на построение успешной карьеры в управленческой деятельности. В условиях современной нестабильной экономики, характеризующейся постоянными изменениями, грамотно построенная управленческая деятельность-залог успешного бизнеса. Стоит также помнить, что принципы и инструменты управления проектами широко используются как в частном, так и в государственном секторе экономики.
Магистерская программа предназначена для органов хозяйственного управления, акционерных обществ и других субъектов предпринимательства. Подходит как для выпускников, только начинающих карьеру, так и для специалистов, которые хотят углубить профессиональные знания для дальнейшего роста.
- подготовка слушателей к успешной карьере в области менеджмента проектов и поставок;
- развитие навыков, необходимых для эффективного управления предприятием, высокого уровня делового этикета.
- возможность совмещения учебы и работы;
- учебный процесс по образовательным программам, разработанный с учетом современных международных образовательных стандартов и требований;
- формы и методы обучения на основе передовых педагогических, информационно-коммуникативных технологий;
- возможность обучения за рубежом на основе партнерской программы;
Важная особенность программы в том, что слушатели получат фундаментальную основу стратегического планирования, проектной экспертизы, моделирования проектов, управления бизнес процессами, что создает хорошую почву для эффективного применения методологии на практике.