Biznesni boshqarish (Master of Business Administration – MBA) dasturi barcha soha va yo'nalishlar uchun oliy va yuqori malakali rahbar kadrlar tayyorlash bo'yicha jahonda universal ta'lim dasturi deb tan olingan. Biznes va tadbirkorlik oliy maktabining MBA dasturi bu - dunyodagi e'tirof etilgan standartlar va mahalliy ishbilarmonlik muhitining o'ziga xos hususiyatlarini hisobga olgan holda, ushbu sohadagi yetakchi mutaxassislar tomonidan ishlab chiqilgan innovatsion amaliy dasturdir.
Dastur mutaxassislar, tadbirkorlar va yuqori darajadagi boshqaruvchilar, iqtisodiy boshqaruv organlari, kasbiy o'sishga qiziqqan, yetakchilik qobiliyatlarini rivojlantirish, strategik fikrlash, shuningdek sifat jihatdan kelajakda yangi rivojlanish bosqichini izlayotgan universitet bitiruvchilari uchun mo'ljallangan.
- Zamonaviy biznes modellarini o'rganish;
- O'quv jarayonida materiallarni amaliy jihatdan mustahkamlash uchun tinglovchilarni zarur vositalar bilan ta'minlash;
- Biznes boshqaruvida muvaffaqiyatli kar'yera uchun tinglovchilarni tayyorlash.
- Dunyoning rivojlangan mamlakatlar ta'lim muassasalaridan taklif qilingan professor o'qituvchilarni ta'lim jarayonlariga jalb etish;
Dasturning o'ziga hos hususiyati shundaki, u amaliy faoliyatga asoslangan va tinglovchilarga biznes boshqaruvini rivojlantirishning yangi usullarini kashf qilishda innovatsion yechimlar va usullarni ishlab chiqishda yordam beradi.

«Управление бизнесом» («Master of Business Administration — MBA») – это одна из самых известных квалификаций в управлении бизнесом, позволяющая занимать ключевые позиции руководителей высшего и среднего звена. Программа MBA в Высшей школе бизнеса и предпринимательства – это инновационные практико-ориентированные программы, разработанные ведущими специалистами в этой области с учетом всемирно признанных стандартов и особенностей местной бизнес среды.
Программа рассчитана на уже состоявшихся специалистов, предпринимателей и топ-менеджеров, органов хозяйственного управления, заинтересованных в профессиональном росте, развитии лидерских компетенций, стратегического мышления, а также для выпускников университетов, которые ищут качественно новый уровень дальнейшего развития.
- изучение современных моделей ведения бизнеса;
- обеспечение слушателей необходимыми инструментами для практического закрепления материала уже в процессе обучения;
- подготовка слушателей к успешной карьере в бизнес администрировании.
Отличительная особенность программы в том, что она основывается на практической деятельности и помогает слушателям разработать новаторские решения и методы, которые открывают для них новые пути развития делового администрирования.