Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida tinglovchilar tomonidan tez ovqatlanish sohasidagi startap loyihalarining taqdimoti
Joriy yilning 15-dekabr kuni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “Loyiha boshqaruvi” yo‘nalishi tinglovchilarining bir oylik semestr yakunida “Business English” fani doirasida tinglovchilar tomonidan startap loyihalari namoyishi bo‘lib o‘tdi.
Tinglovchilar tomonidan yaratilgan loyihalar zamonaviy talab va bozor talablariga to‘liq javob beradigan tez ovqatlanish “Fast food” sanoatining yangi tarmoqlarini rivojlantirish va ochishga qaratildi.
Taqdimotda tinglovchilar nafaqat loyihalarni boshqarish sohasida o‘z bilim va ko‘nikmalarini, balki ularni amaliyotda qo‘llash qobiliyatini ham namoyish etdilar. Har bir loyiha puxta ishlab chiqilgan, shuningdek, strategik rejalashtirishdan tortib bozor tadqiqotigacha biznesning barcha jihatlarini qamrab olgan.
Ushbu tadbir Loyiha boshqaruvi tinglovchilarida o‘zlarining bir oylik “Business English” kursi davrida oʻquv materialidan o‘qish davomida samarali foydalanishni o‘z ichiga oldi. Bu tajriba tinglovchilarga olgan bilimlarini amaliyotda qo‘llash imkonini berdi, bu esa ularning kasbiy tayyorgarligi va rivojlanishida muhim bosqich hisoblanadi.

Presentation of Fast Food Startup Projects by Students at the Graduate School of Business and Entrepreneurship
On December 15 of the current year, at the Graduate School of Business and Entrepreneurship, with the participation of students specializing in Project Management, a presentation of startup projects was conducted within the framework of the “Business English” discipline.
The projects, created by the students, were aimed at the development and establishment of new branches within the fast-food industry, aligning perfectly with the contemporary requirements and demands of the market.
During this presentation, the students not only showcased their knowledge and skills in the field of Project management but also demonstrated their ability to apply them in practice. Each project was meticulously designed, encompassing all aspects of business, ranging from strategic planning to comprehensive marketing research.
The anticipated outcomes from these startup projects encompass the effective utilization of the educational material acquired during the “Business English” course, all achieved within just one month of learning. This experience allowed the students to put their knowledge into practice, marking a significant milestone in their professional development and growth.