Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida tinglovchilar tomonidan tez ovqatlanish sohasidagi startap loyihalarining taqdimoti
Joriy yilning 15-dekabr kuni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “Loyiha boshqaruvi” yo‘nalishi tinglovchilarining bir oylik semestr yakunida “Business English” fani doirasida tinglovchilar tomonidan startap loyihalari namoyishi bo‘lib o‘tdi.
Tinglovchilar tomonidan yaratilgan loyihalar zamonaviy talab va bozor talablariga to‘liq javob beradigan tez ovqatlanish “Fast food” sanoatining yangi tarmoqlarini rivojlantirish va ochishga qaratildi.
Taqdimotda tinglovchilar nafaqat loyihalarni boshqarish sohasida o‘z bilim va ko‘nikmalarini, balki ularni amaliyotda qo‘llash qobiliyatini ham namoyish etdilar. Har bir loyiha puxta ishlab chiqilgan, shuningdek, strategik rejalashtirishdan tortib bozor tadqiqotigacha biznesning barcha jihatlarini qamrab olgan.
Ushbu tadbir Loyiha boshqaruvi tinglovchilarida o‘zlarining bir oylik “Business English” kursi davrida oʻquv materialidan o‘qish davomida samarali foydalanishni o‘z ichiga oldi. Bu tajriba tinglovchilarga olgan bilimlarini amaliyotda qo‘llash imkonini berdi, bu esa ularning kasbiy tayyorgarligi va rivojlanishida muhim bosqich hisoblanadi.

Презентация стартап-проектов в сфере быстрого питания слушателями Высшей школы бизнеса и предпринимательства
15 декабря текущего года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства с участием слушателей специальности «Управление проектами» проведена презентация стартап-проектов в рамках дисциплины «Business English».
Разработанные проекты слушателей, были нацелены на развитие и открытие новых секторов в индустрии быстрого питания Fast food, полностью соответствующих современным требованиям и запросам рынка.
В презентации слушатели продемонстрировали не только полученные знания и навыки в области проектного управления, но и свою способность применять их на практике. Каждый проект был тщательно разработан, а также включал в себя все аспекты бизнеса, начиная от стратегического планирования и заканчивая маркетинговыми исследованиями.
Ожидаемые результаты от этих стартап-проектов включают в себя эффективное использование учебно методических материалов, полученных в рамках дисцинлины «Business English», всего за один месяц обучения. Этот опыт позволил студентам применить свои знания на практике, что является важным шагом в их профессиональной подготовке и развитии.