YUJI AKABA OLIY MAKTABDA MAHORAT-DARSINI O'TKAZDI
2020 yil 21 yanvar kuni, Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi binosida, «KNOWLEDGE HUB» loyihasi doirasida «Kompaniyani boshqarishning innovatsion usullari» mavzusida mahorat darsi bo'lib o'tdi.
Ma'ruzachi sifatida, loyiha va korporativ boshqaruv bo'yicha ekspert, - Infinity Blockchain Holdings Pte Ltd asoschisi- janob Yuji Akaba taklif qilindi.
O'z nutqida globallashuv va ilmiy-texnologik rivojlanish sharoitida Kompaniyani boshqarishning zamonaviy usullari haqida so'zlab berdi. Ya'ni, butun kompaniya uchun keng qamrovdagi strategik maqsad bo'lishi kerakligi, ommalashgan raqobat sharoitida yangi biznes strategiyalari va boshlang'ichlarni ishlab chiqish va amalga oshirish, tanlangan yangi strategiyaga mos keladigan kompaniyaning tashkiliy tuzilmasini qayta ko'rib chiqish, samarali jamoani yaratish, xodimlarning malakasini oshirish va jamoaviy ishlash orqali eng yaxshi moliyaviy ko'rsatkichlarga erishish.
Uning fikriga ko'ra, innovatsiyalarni boshqarishning eng muhim tamoyillaridan biri bu-kompaniyadagi barcha xodimlar tomonidan keng ma'qullanadigan ilg’or maqsad va missiyadir.
Dunyo yangiliklari va ilg'or tajribalaridan keng foydalanib, «zamon bilan hamnafas» bo’lib ishlash lozimligini ta’kidlab o’tdi – janob Yuji Akaba.
Jahon miqyosidagi venchur biznesni boshlash, rivojlantirish va qurishni istagan barcha ishtirokchilar bilan amaliy maslahatlar bilan o’rtoqlashdi.
Bundan tashqari, boshqa mamlakatlarda bo'lgani kabi, davlat boshqaruvi tizimida blokcheyn texnologiyasini joriy etish, raqamli iqtisodiyot keng targ’ib qilish, uni amalga oshirish bosqichlari, foydalanish sohalari, chunki bu texnologiya O'zbekistonda barcha sohalarda islohotlarni jadallashtirishga yordam berishi xaqida tajriba bilan almashdi. Shuningdek, uning fikriga ko'ra, blokcheyn-tarmog’I va sanoati mexanizmini ishlab chiqish uchun mamlakatimizning ilmiy va tadqiqot muassasalarida ushbu yo'nalishda ta'lim tizimini joriy etish zarurligini alohida ta’kidladi.
Tadbir davomida barcha ishtirokchilar qiziq bo’lgan ko'plab yangi ma'lumotlar bilib olishdi va albatta, o'zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob olishdi.

ЮДЖИ АКАБА ПРОВЕЛ МАСТЕР-КЛАСС В ВЫСШЕЙ ШКОЛЕ
21 января 2020 года, в Республиканской Высшей школе бизнеса и управления (далее-Высшая школа) состоялся мастер-класс на тему «Инновационные методы управления компанией», организованный в рамках проекта «KNOWLEDGE HUB».
В качестве докладчика выступил эксперт в области проектного и корпоративного управления,  основатель группы Infinity Blockchain Holdings Pte Ltd - господин Юджи Акаба.
В своем выступлении он рассказал о современных методах управления Компанией в условиях мировой глобализации и научно технологического развития. То есть, каким должно быть видение и цель для всей Компании, разработка и внедрение новых бизнес-стратегий и стартапов в условиях жёсткой конкуренции, пересмотреть организационную структуру Компании, для того, чтобы она соответствовала выбранной новой стратегии, создание эффективной команды, повышение уровня квалификации сотрудников,  достижение лучших финансовых показателей благодаря командной работе.
По его мнению, самым  важным принципом управления инновациями это грамотно поставленная цель, видение и миссия,  которому будут рады все сотрудники в Компании.
Необходимо «идти в ногу со временем» использовать мировые ноу-хау и лучшие практики- говорит Юджи Акаба.
Поделился дельными советами со всеми присутствующими, которые хотят начать, развивать и строить венчурный бизнес мирового уровня.
Дополнительно, он поделился опытом внедрения технологии блокчейн в систему государственного управления, использования в сфере цифровой экономики, как это происходит в других странах, этапы его внедрения, сферы использования, так как, данная технология поможет ускорить реформы в Узбекистане во всех сферах. Также, по его мнению, для развития механизма блокчкейн-отрасли необходимо внедрять систему образования по этому направлению в научных и исследовательских учреждениях нашей страны.
В ходе мероприятия всем присутствующим удалось узнать много новой информации и конечно же получить ответы на все интересующие их вопросы.
Юджи Акаба - партнер и консультант Infinity Blockchain Holdings Pte Ltd (Сингапур), управляющий директор компании Breakthrough Partners (Япония). Более 14 лет проработал в McKinsey & Company, разрабатывал стратегии внедрения инноваций для ведущих компаний Японии, Кореи, Китая, Индонезии. Он также оказывает помощь японскому правительству в разработке политики и программы действий по развитию высокотехнологичных стартапов в Японии.