OLIY MAKTAB VA INSEAD O’RTASIDA ALOQALARNI YO’LGA QO’YISH BO’YICHA VIDEOKONFERENSIYA
2020-yil 20-mart kuni Iqtisod fanlari doktori, Abduraupov Rustam Ramzovich boshchiligida, INSEAD biznes maktabi (Fransiya), korporativ aloqalar bo'yicha direktori – Stefan Gran Chaven (Stéphane Grand-Chavin) boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan videokonferensaloqa shaklida birinchi ishchi uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Yangi ko’rinishda bo'lib o'tgan tadbir davomida, ikki tomonlama o'zaro manfaatli hamkorlik, raqamli transformatsiya, sun'iy aql, raqamli iqtisodiyot sohalarida qo'shma ta'lim dasturlarini ishlab chiqish, ta’lim muassasalari o'rtasida tinglovchilar, xodimlar va professor-o'qituvchilar bilan o’zaro almashuv dasturlarini ishlab chiqish, malaka oshirish bo'yicha qo'shma ta'lim dasturlarini ishlab chiqish va amalga oshirish, qo'shma mahorat darslari, anjumanlar, konferentsiyalar va boshqa ilmiy-ta'limiy tadbirlarni o'tkazish, startap loyihalarini tashkil qilish loyihalari va boshqalari yo’lga qo’yish ko’zda tutilgan.
Uchrashuv yuqori saviya va konstruktiv ruhda o'tib,  ikki tomon ham ta'lim sohasidagi har tomonlama chuqur sheriklik shaklida o'zaro manfaatli keng ko'lamli masalalar bo'yicha hamkorlikni mustahkamlashga tayyorligi ekanliklarini tbildirishdi.
INSEAD (Evropa Biznesni Boshqarish Instituti) - Frantsiyada joylashgan dunyodagi eng yirik biznes maktablaridan biridir. Maktab, xalqaro biznesda ishlash uchun MBA, Executive MBA, Executive Education va doktorlik dasturlarini taklif etgan holda mutaxassislar tayyorlaydi.
Barcha o’quv dasturlari, biznes-ta'lim uchun etakchi xisoblangan AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business), EQUIS (European Quality Improvement System), AMBA (Association of MBAs) va EFMD (European Foundation for Management Development) tomonlaridan to'liq akkreditatsiyadan o'tgan.
Ayni vaqtda, Qs global MBA Rankings 2020 reytingida MBA dasturi dunyoda 3-o'rinni, QS World University Rankings by Subject 2020 (Business & Management Studies) talqini bo’yicha 2-o'rinni, shungdek, Jahon va Yevropa reytinglari tan olgan Financial Times, Forbes, BusinessWeek и QS Global 200 Business Schools Report nashlari bo'yicha yetakshi o'rinlarni egallab kelmoqda.

VIDEO CONFERENCE DEDICATED TO THE COOPERATION BETWEEN THE GRADUATE SCHOOL AND THE BUSINESS SCHOOL INSEAD
On March 20, 2020, the first working meeting of representatives of the Republican Graduate School of Business and Management (hereinafter – Graduate School), headed by its Director, Dr. Abduraupov Rustam Ramzovich, took place with representatives of the INSEAD Business School (France), headed by its Director of Corporate Partnership, Stéphane Grand-Chavin.
During the event which has been held in a new format, such issues as bilateral mutually beneficial cooperation, development of joint educational programs in the field of Digital Transformation, Artificial Intelligence, Digital Economy, development of programs for the exchange of students and employees between the institutions, development and implementation of joint educational programs for professional development, holding joint master classes, seminars, conferences and other scientific and educational events, organization of startup projects and much more were discussed.
The meeting was held in a businesslike and constructive atmosphere, and both sides expressed their readiness to strengthen cooperation in the form of an in-depth comprehensive partnership in the field of education on a wide range of issues of mutual interest.
INSEAD (European Institute of Business Management) is one of the world’s largest business schools, located in France. The school trains professionals to work in international business, offering MBA, Executive MBA, Executive Education and doctoral programs.
The academic programs of INSEAD are accredited by such prestigious international accreditations as AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business), EQUIS (European Quality Improvement System), AMBA (Association of MBAs) and EFMD (European Foundation for Management Development).
Currently, the MBA program is ranked 3rd in the world in the QS Global MBA Rankings 2020,
2nd in the QS World University Rankings by Subject 2020 (Business & Management Studies), and is also a recognized leader in the world and European rankings according to Financial Times, Forbes, Business Week and QS Global 200 Business Schools Report.