«KAMBAG’ALLIKNI QISQARTIRISH: BANGLADESH MISOLIDAN XULOSA»
2020 yil 13 may kuni, soat 15-00 da, kambag’allikni qisqartirish  bo’yicha ekspert va maslahatchi, doctor Tviafur Rahmon bilan «Kambag’allikni qisqartirish: Bangladesh misolidan xulosa» mavzusida onlayn intervyu o'tkaziladi.
Doktor Tviafur Rahmonning ixtisosligi-kambag’allik, daromad tengsizligi, siyosat va ta'sirni baholash, ayollarning huquq va imkoniyatlarini kengaytirish, moliyaviy imkoniyat va mikromoliyalashtirishning turli sohalari.
Dunyodagi etakchi mikromoliya institutlaridan biri bo'lgan Ijtimoiy Rivojlanish Uyushmasida ilmiy maslahatchi, keyinchalik operatsiyalar va tadqiqotlar bo'yicha katta direktor sifatida faoliyat yuritgan.
Ayni paytda, Nyu-York shahrining ijtimoiy xizmatlar  ko'rsatish bo'limida katta ilmiy koordinator sifatida ishlaydi (davlat xizmatidagi lavozimi: bosh ilmiy xodim). DSS kambag'allikni kamaytirish uchun kam ta'minlangan va nochor oilalarga daromad va oziq-ovqat yordamini taqdim etadigan  yuqori mas'uliyatli tashkilot xisoblanadi.
Hozirgi paytda u Nyu-York shahridagi xizmat ko'rsatish bo'limida katta ilmiy-tadqiqot koordinatori sifatida ishlaydi (davlat xizmati lavozimi: bosh ilmiy xodim). DSS, birinchi navbatda, kam ta'minlangan va kam ta'minlanganlarni kamaytirish uchun daromad va oziq-ovqat ta'minoti uchun javobgardir.

«СОКРАЩЕНИЕ БЕДНОСТИ: КАКИЕ УРОКИ СЛЕДУЕТ ИЗВЛЕЧЬ ИЗ БАНГЛАДЕШ»
13 мая 2020 года в 15-00 часов, состоится онлайн интервью с экспертом и консультантом по борьбе с бедностью д-р Твиафуром Рахманом на тему «Сокращение бедности: какие уроки следует извлечь из Бангладеш».
Специализация д-р Твиафура Рахмана - бедность, неравенство в доходах, оценка политики и воздействия, расширение прав и возможностей женщин, финансовая доступность и различные сферы микрофинансирования.
Он проработал в Ассоциации социального развития, которая является одним из ведущих в мире учреждений микрофинансирования, в качестве консультанта по исследованиям, затем старшим директором по операциям и исследованиям.
В настоящее время он работает в департаменте социальных служб города Нью-Йорка в качестве старшего координатора исследований (должность на государственной службе: главный научный сотрудник).  DSS несет основную ответственность за предоставление дохода и продовольственной поддержки малоимущим и обездоленным людям в целях сокращения бедности.