«KAMBAG’ALLIKNI QISQARTIRISH: BANGLADESH MISOLIDAN XULOSA»
2020 yil 13 may kuni, soat 15-00 da, kambag’allikni qisqartirish  bo’yicha ekspert va maslahatchi, doctor Tviafur Rahmon bilan «Kambag’allikni qisqartirish: Bangladesh misolidan xulosa» mavzusida onlayn intervyu o'tkaziladi.
Doktor Tviafur Rahmonning ixtisosligi-kambag’allik, daromad tengsizligi, siyosat va ta'sirni baholash, ayollarning huquq va imkoniyatlarini kengaytirish, moliyaviy imkoniyat va mikromoliyalashtirishning turli sohalari.
Dunyodagi etakchi mikromoliya institutlaridan biri bo'lgan Ijtimoiy Rivojlanish Uyushmasida ilmiy maslahatchi, keyinchalik operatsiyalar va tadqiqotlar bo'yicha katta direktor sifatida faoliyat yuritgan.
Ayni paytda, Nyu-York shahrining ijtimoiy xizmatlar  ko'rsatish bo'limida katta ilmiy koordinator sifatida ishlaydi (davlat xizmatidagi lavozimi: bosh ilmiy xodim). DSS kambag'allikni kamaytirish uchun kam ta'minlangan va nochor oilalarga daromad va oziq-ovqat yordamini taqdim etadigan  yuqori mas'uliyatli tashkilot xisoblanadi.
Hozirgi paytda u Nyu-York shahridagi xizmat ko'rsatish bo'limida katta ilmiy-tadqiqot koordinatori sifatida ishlaydi (davlat xizmati lavozimi: bosh ilmiy xodim). DSS, birinchi navbatda, kam ta'minlangan va kam ta'minlanganlarni kamaytirish uchun daromad va oziq-ovqat ta'minoti uchun javobgardir.

«POVERTY REDUCTION: WHAT LESSONS SHOULD BE LEARNT FROM BANGLADESH»
On May 13, 2020, at 3:00 p.m., an online interview will be held with the expert and poverty alleviation consultant Dr.Twyeafur Rahman on the topic «Poverty Reduction: What lessons should be learnt from Bangladesh».
Dr.Twyeafur Rahman’s area of expertise lies in poverty, income inequality, policy and impact evaluation, women empowerment, financial inclusion, and various areas of microfinance.
He worked for Association for Social Advancement which is one of the world-leading microfinance institution, as a Research Consultant (2015-2017) and then as a Senior Director (2017-2018) of Operation and Research.
Currently He is working for the New York City Department of Social Services (DSS) as a Senior Research Coordinator (Civil service title: Principal Research Scientist). DSS is majorly responsible for providing income and food support to low income, and disadvantaged people in order to reduce poverty.