SIRTQI TA'LIM SHAKLI TINGLOVCHILARINING TASHKILIY YIG'ILISHI
2020-yil 8-fevral kuni Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi (keyingi o'rinlarda – Oliy maktab) 2020-2021 – o'quv yili uchun qishki qabulda o'qishga muvaffaqiyatli qabul qilingan sirtqi ta'lim magistratura tinglovchilari o’rtsaida tashkiliy yig'ilish bo'lib o'tdi.
An’ananga muvofiq tadbirni kirish so'zi bilan Oliy majtab direktori, qtisod fanlari doktori Abduraupov Rustam Ramzovich ochib berdi.
Tinglovchilarni samimiy kutib olib imtihonlarni muvaffaqiyatli topshirganlari va Oliy maktabda o'qishni boshlaganliklari bilan muborak etdi. Oliy maktab – bugungi kunda mamlakatimizda belgilangan vazifalarni samarali boshqarishga qodir yuqori malakali rahbar kadrlarini tayyorlashga yo'naltirilgan innovatsion o'quv dasturlari ishlab chiqilgan mamlakatdagi yetakchi ta'lim muassasalaridan biri ekanligi haqida gapirib o’tdi.
Tadbir doirasida Oliy maktab vakillari tinglovchilarga xalqaro va qisqa muddatli kurslar, kredit-modul tizimini joriy etish haqida so'zlab berdilar, hamda masofadan turib o'qitish onlayn platformasidan foydalanishni o'rgandilar.
So'ng, Oliy maktabda pedagogik faoliyat olib borayotgan AQSh va Yaponiyadan taklif etilgan xorijiy professorlarning rasmiy taqdimoti bo'lib o'tdi.
Uchrashuv yakunida tinglovchilar kafedralar va bo'limlar faoliyati, shuningdek, o'quv jarayoni va ilmiy tadqiqotlarni tashkil etish masalalari bilan atroflicha tanishish imkoniyatiga ega bo'ldilar.
Bunday ko’rinishdagi tadbir, Oliy maktab jamoasiga, tinglovchilar bilan «doimiy  muloqotda» bo'lishga, ta'lim faoliyati samaradorligini oshirishga qaratilgan barcha so'rovlarga tezkorlik bilan javob qaytarishga imkon beradi.
O'z navbatida, biz barcha tinglovchilarga, Oliy maktabda o’tkazadigan davrlarini yangi tanishlar ortirish va imkoniyatlar boy bo'lishini tilab qolamiz.

ОРГАНИЗАЦИОННОЕ СОБРАНИЕ СЛУШАТЕЛЕЙ ЗАОЧНОЙ ФОРМЫ ОБУЧЕНИЯ
8 февраля 2020 года в Республиканской Высшей школе бизнеса и управления (далее – Высшая школа) прошло организационное собрание слушателей магистратуры заочной формы обучения, поступивших в зимнем приеме на 2020-2021 учебный год.
По традиции, с приветственной речью открыл мероприятие директор Высшей школы д.э.н. Абдураупов Рустам Рамзович.
Он, тепло поприветствовав слушателей, поздравил их с успешной сдачей экзаменов и началом обучения в Высшей школе. Рассказал о том, что Высшая школа – на сегодняшний день является одним из ведущих образовательных учреждений в стране, где разработаны инновационные учебные программы, нацеленные на подготовку высококвалифицированных управленческих кадров, способных эффективно управлять и решать поставленные задачи на высоком уровне.
В рамках мероприятия с презентациями выступили представители Высшей школы рассказав слушателям о международных и краткосрочных курсах, внедрении кредитно-модульной системы, а также узнали, как использовать онлайн платформу дистанционного обучения.
Затем, состоялось официальное представление приглашенных иностранных профессоров из США и Японии, которые ведут педагогическую деятельность в Высшей школе.
По итогам встречи, слушатели получили возможность всесторонне ознакомиться с деятельностью кафедр, отделов, а также организацией учебного процесса и научных исследований.
Мероприятие такого формата позволяет коллективу Высшей школы постоянно находиться в режиме «обратной связи» со слушателями, оперативно реагировать на все возникающие запросы, направленные на повышение эффективности образовательной деятельности.
В свою очередь, желаем всем слушателем, чтобы период связанный с Высшей школой стал открытием себя, новых знакомств и возможностей.