Joriy yilning 24 noyabr sanasida O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi (keyingi o’rinlarda – Oliy maktab) o’quv amaliyot darslari doirasida, magistratura tinglovchilari uchun "Uzauto Motors Powertrain" AJ motor zavodiga ekskursiya tashkil etildi.
Ekskursiyani boshlashdan avval tadbir ishtirokchilari uchun majburiy texnika xavfsizligi bo’yicha instruktaj o'tkazildi va unda zavod hududi bo'ylab harakatlanish qoidalari bilan bir qatorda kompaniya maqsadlari va qadriyatlari haqida ma'lumot berildi.
Ekskursiya xodimlar malakasini oshirish markaziga tashrif bilan boshlandi va so’ngra quyish va yig'ish sexlari kabi ishlab chiqarish maydonchalariga tashrif buyurildi. Tashrif davomida mehmonlar dvigatel ishlab chiqarish jarayonini ko'zdan kechirib, korxonaning ishlab chiqarish quvvati va salohiyati bilan yaqindan tanishdilar.
Tadbir so’ngida mehmonlar zavod hududida joylashgan muzeyni ko’zdan kechirishdi va blok silindrlariga alyumin golovkalar quyish bo’yicha Markaziy Osiyodagi yagona zamonaviy korxonaning tashkil etilish va rivojlanish tarixi haqida batafsil ma’lumotga ega bo’lishdi.
Fursatdan foydalanib, Oliy maktab nomidan "O'zavtosanoat" AJ va "UzAuto Motors Powertrain " AJ rahbariyatiga samimiy qabul va yuqori saviyada tashkillashtirilgan ekskursiya uchun o’z minnatdorchiligimizni bildiramiz!

ПРЕДСТАВИТЕЛИ ВЫСШЕЙ ШКОЛЫ ПОСЕТИЛИ МОТОРНЫЙ ЗАВОД АО «UZAUTO MOTORS POWERTRAIN»
24 ноября текущего года в рамках учебной практики была организована экскурсия для слушателей магистратуры Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Министерстве экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан (далее – Высшая школа) на моторный завод АО «Uzauto Motors Powertrain», в целях их ознакомления с деятельностью предприятия.
Перед проведением экскурсии для участников мероприятия был проведен обязательный инструктаж по технике безопасности, в ходе которого гостям рассказали о правилах передвижения по территории завода, о целях и ценностях компании.
Экскурсия началась с посещения центра по повышению квалификации сотрудников. Далее по маршруту были посещены такие производственные площадки как литейный и сборочные цеха, где гости воочию увидели весь процесс производства двигателей и ознакомились производственными мощностями и потенциалом предприятия.
Тур по заводу завершился посещением музея, где экскурсантам рассказали об истории основания и развития современного и единственного в своем роде завода в Центральной Азии.
Мероприятие прошло на высшем уровне с соблюдением всех норм и правил техники безопасности.
Пользуясь случаем, от имени Высшей школы выражаем огромную благодарность руководству АО «Узавтосаноат» и АО “UzAuto Motors Powertrain” за проведенную экскурсию и теплый, радушный прием!