FALSAFA DOKTORI (PHD) VA FAN DOKTORI (DSC) MUSTAQIL IZLANISHLAR UCHUN HUJJATLAR QABUL QILISH JARAYONI BOSHLANDI
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Loyiha boshqaruvi milliy agentligi qoshidagi Abu Rayhon Beruniy nomidagi Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi, ishdan ajralamasdan doktorlik dissertatsiyasini tayyorlash va himoya qilish maqsadida 08.00.16 – Raqamli iqtisodiyot va xalqaro raqamli integratsiya” ixstisosligi bo’yicha falsafa doktori (PhD), fan doktori (DSc) ilmiy darajalarini olish uchun mustaqil izlanuvchilikka to’lov-shartnoma asosida tanlov e’lon qiladi.
Mustaqil izlanuvchilikka talabgorlarni tanlab olish, ixtisoslik bo’yicha suhbat natijalaridan va qabul komissiyasining tegishli xulosasiga asosan amalga oshiriladi.

НАЧАТ ПРИЕМ ДОКУМЕНТОВ НА САМОСТОЯТЕЛЬНОЕ СОИСКАТЕЛЬСТВО УЧЕНОЙ СТЕПЕНИ ДОКТОРА ФИЛОСОФИИ (PHD) И ДОКТОРА НАУК (DSc)
Республиканская высшая школа бизнеса и управления при Национальном агентстве проектного управления при Президенте Республики Узбекистан объявляет конкурс на платно-контрактной основе на самостоятельное соискательство ученой степени доктора философии (PhD) и доктора наук (DSc) по специальности 08.00.16 – «Цифровая экономика и международная цифровая интеграция» для ведения научных изысканий в целях подготовки и защиты докторской диссертации без отрыва от производства.
Отбор претендентов, поступающих на самостоятельное соискательство осуществляется на основе собеседования и соответствующего заключения приемной комиссии.