Sir emas, insonlarda mehr - oqibat, rahm-shafqat, insoniylik, muhtojlarga beg'araz yordam berish, umuminsoniy axloqiy qadriyatlarni singdirish, barkamol rivojlangan va ma'naviy sog'lom avlodning garovidir.
Yangi yilni barchamiz intiqlik bilan kutib, mo'jiza va orzular ro'yobga chiqadigan bayram sifatida nishonlaymiz. Shu munosabat bilan, yangi yil bayrami arafasida «Chegarasiz dunyo» ko'ngillilar guruhi ishtirokchilarining birgalikdagi sa'y-harakatlari bilan 2019 yil 18 va 21 dekabr kunlari, Toshkent shahridagi Urush va mehnat faxriylari respublika pansionati, hamda Toshkent viloyatining Oqqo'rg'on shahrida joylashgan 78-ixtisoslashtirilgan maktab-internati tarbiyalanuvchilari uchun xayriya tadbiri bo’lib o’tdi.
Shu munosabat bilan Yangi yilni nishonlash arafasida, "Chegara bilmas tinchlik" ko'ngillilar guruhi ishtirokchilarining birgalikdagi sa'y-harakatlari bilan 2019 yil 18 va 21 dekabr kunlari Toshkent shahridagi urush va mehnat faxriylari uchun Respublika pansionatida va №-sonli ixtisoslashtirilgan maktab-internat o'quvchilari uchun xayriya tadbirlari o'tkazildi. 78, u Toshkent viloyatining Oqqo'rg'on shahrida joylashgan.
Bayram tadbirida animatorlar, ertak qahramonlari, raqs guruhlari va estrada artistlari o’z chiqishlari bilan qatnashishdi. Shuningdek, maktab-internat o'quvchilari, "Merry kids" raqs studiyasi va "Kalinushka" ansamblining chiqish dasturlari bo'lib o'tdi.
Ushbu tadbir 170 nafar pansionat faxriylari va 258 nafar maktab-internat tarbiyalanuvchilarini qamrab oldi. Tadbir yakunida barcha ishtirokchilarga yangi yil sovg'alari, shuningdek, Urush va mehnat faxriylari respublika pansionati uchun musiqiy asbob-uskunasi topshirildi.

МИР БЕЗ ГРАНИЦ - БЛАГОТВОРИТЕЛЬНОЕ МЕРОПРИЯТИЕ
Ни для кого не секрет, что воспитание в людях таких чувств, как милосердие, сострадание, готовность бескорыстно помочь нуждающемуся, привитие общечеловеческих моральных ценностей - залог гармонично развитого и здорового в духовном смысле поколения.
Новый год - время чудес и исполнения желаний, время, когда все ждут праздника. В этой связи, в преддверии празднования Нового года, общими усилиями участников волонтерской группы «Мир без границ», 18 и 21 декабря 2019 года были проведены благотворительные акции в Республиканском пансионате ветеранов войны и труда в г. Ташкенте и для воспитанников специализированной школы-интернат №78, которая расположена в г. Аккурган, Ташкентской области.
Праздничные мероприятия включили в себя шоу программу аниматоров, сказочных персонажей, танцевальных групп и эстрадных артистов. Также, были сольные выступления учеников школы-интернат, танцевальной студии «Merry kids» и ансамбля «Калинушка» со своими тематическими шоу программами.
Акция охватила 170 ветеранов пансионата и 258 воспитанников школы-интернат. По итогам мероприятия, всем участникам были вручены новогодние подарки и музыкальное оборудование для Республиканского пансионата ветеранов войны и труда.