BIZNES VA TADBIRKORLIK OLIY MAKTABI MAGISTRATURASIGA 2020-2021 O'QUV YILI UCHUN QABUL BOSHLANDI
O'zbekiston Respublikasi iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi huzuridagi biznes va tadbirkorlik oliy maktabi 2020-2021 o'quv yili uchun quyidagi magistratura mutaxassisliklari bo'yicha to'lov-kontrakt asosida kunduzgi va sirtqi ta'lim shakllariga qabul e'lon qiladi:
• «Biznesni boshqarish(Master of Business Administration – MBA)» - o'qish muddati: 2 yil.
• «Loyiha boshqaruvi (Project Management)» - o'qish muddati: 1 yil.
- 086-u shaklidagi tibbiy ma'lumotnoma;
Ushbu mutaxassisliklar bo'yicha magistrlarni Oliy maktab ilg'or xalqaro tajriba asosida tayyorlab, yetakchi nufuzli xorijiy tashkilotlar ishtirokida qator loyihalarni amalga oshirib kelmoqda.
Bugungi kunda Oliy maktab mamlakatdagi etakchi ta'lim muassasalaridan biri bo'lib, respublika iqtisodiyotini rivojlantirishga zarur bo'lgan boshqaruv kadrlari, shu jumladan kichik biznes va tadbirkorlik, raqamli iqtisodiyot, raqobatni rivojlantirish va monopoliyaga qarshi kurashish, marketing, menejment va iqtisodiyotning talab yuqori bo'lgan boshqa yo'nalishlari bo'yicha magistrlarni, ilmiy va ilmiy-pedagogik kadrlarni tayyorlash maqsadida tashkil etilgan.
Nomzodlarga qo'yiladigan talablar: oliy ma'lumotga va oliy ta'lim muassasasini tamomlagandan keyin kamida uch yil ish stajiga ega 45 yoshgacha bo'lgan nomzodlar suhbat va test sinovlari natijalari bo'yicha ochiq tanlov asosida qabul qilinadi.
Ingliz tilini B2 va undan yuqori darajada bilishini tasdiqlovchi amaldagi milliy malaka sertifikati yoki CEFR (Common European Framework of Reference) bo'yicha B2, IELTS (International English Language Testing System) bo'yicha 5,0 ball, TOEFL (Test of English as a Foreign Language) bo'yicha 72 balldan kam bo'lmagan darajada ingliz tilini bilishini tasdiqlovchi xalqaro sertifikatlarga ega bo'lgan, shuningdek, oliy ta'lim muassasalarini ingliz ta'lim tilida bitirgan nomzodlar ingliz tili bo'yicha imtihon topshirishdan ozod qilinadi. Ularga mazkur fandan belgilangan maksimal ball beriladi.

ВЫСШАЯ ШКОЛА БИЗНЕСА И ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА ОБЪЯВЛЯЕТ ПРИЕМ ДОКУМЕНТОВ В МАГИСТРАТУРУ НА 2020−2021 УЧЕБНЫЙ ГОД
Высшая школа бизнеса и предпринимательства при Министерстве экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан (далее - Высшая школа) объявляет прием документов на очную и заочную формы обучения на платно-контрактной по следующим специальностям магистратуры на 2020-2021 учебный год:
• «Управление бизнесом» (Master of Business Administration – MBA) - период обучения: 2 года;
• «Проектное управление» (Project Management) - период обучения: 1 год.
• медицинская справка 086/у;
По этим специальностям Высшая школа готовит магистров на основе передового международного опыта и реализованы ряд проектов с участием ведущих международных и зарубежных организаций.
На сегодняшний день Высшая школа является одним из ведущих учебных заведений страны и была создана с целью подготовки управленческих, научных и научно-педагогических кадров для развития экономики республики, в том числе по малому бизнесу и предпринимательству, цифровой экономике, развитию конкуренции и борьбы с монополиями, маркетингу, менеджменту и других востребованных направлений.
Принимаются кандидаты в возрасте до 45 лет, имеющие высшее образование и стаж работы не менее трех лет после окончания высшего учебного заведения, на основе открытого конкурса по результатам собеседований и тестовых испытаний.
Срок приема документов для поступления в магистратуру – с 5 октября 2020 года по 25 октября 2020 года;