Joriy yilning 20-dekabr kuni Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi va Adju universiteti o‘rtasidagi “Ikki diplom” dasturi “IT Business” magistratura mutaxassisligi tinglovchilari marketing yo‘nalishida yuksak bilim va ko‘nikmalarini namoyish etib, “Marketing Practice Worshop for IT-Business” fanidan yakuni nazorat ishlarini taqdimoti o‘tkazildi.
Tajribali o‘qituvchi Min Young Hun tomonidan o‘tkazilgan ushbu fan tinglovchilarga IT-biznes sohasida qo‘llaniladigan marketing yo‘nalishida amaliy ko‘nikmalar va bilimlarni oahirish uchun mo‘ljallangan. Tinglovchilar nafaqat nazariy bilim va ko‘nikmalarni mustahkamlash, balki turli ko‘rinishda marketing strategiyalarini ishlab chiqish orqali loyihalar ustida faol ishladilar.
Yakuniy nazorat ishi taqdimot shaklida o‘tkazildi, unda tinglovchilar bozorni talablaridan kelib chiqib tahlil qilish, auditoriyani aniqlash va marketing strategiyalarini ilmiy asosda ishlab chiqish bo‘yicha o‘z mahoratlarini darsda namoyish etdilar.
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Adju universiteti bilan hamkorlikda tinglovchilarga IT-biznes va marketing yo‘nalishida tajribalarini boyitish uchun noyob imkoniyatni taqdim etib, ta’lim sohasida hamkorlikni davom ettirmoqda. Ushbu tajriba nafaqat tinglovchilarning kasbiy mahoratlarini oshirish hamda hozirgi kun talablarini inobatga olgan holda axborot texnologiyalari sohasini rivojlantirishga ham xizmat qiladi.

A presentation of the projects of the students of the “IT Business” specialty was held
On December 20th of the current year, within the framework of the “Double Degree” program at the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Uzbekistan, in collaboration with Ajou University, students of the master’s program in “IT Business” demonstrated outstanding knowledge and skills in the field of marketing by successfully completing the final examination in the course “Marketing Practice Workshop for IT-Business”.
This course, taught by experienced instructor Min Young Hun, is designed to provide students with practical skills and knowledge in marketing applicable to the IT business sector. Students not only deepened their theoretical knowledge but also actively worked on projects, developing marketing strategies for various scenarios.
The final examination was presented in the form of a presentation, in which students showcased their skills in market analysis, target audience identification, and the development of marketing strategies.
The Graduate School of Business and Entrepreneurship, in collaboration with Ajou University, offers students a unique opportunity to obtain two diplomas and enrich their experience in the fields of IT business and marketing. This experience not only enhances the career prospects of students but also contributes to the development of the modern information technology industry.