Joriy yilning 20-dekabr kuni Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi va Adju universiteti o‘rtasidagi “Ikki diplom” dasturi “IT Business” magistratura mutaxassisligi tinglovchilari marketing yo‘nalishida yuksak bilim va ko‘nikmalarini namoyish etib, “Marketing Practice Worshop for IT-Business” fanidan yakuni nazorat ishlarini taqdimoti o‘tkazildi.
Tajribali o‘qituvchi Min Young Hun tomonidan o‘tkazilgan ushbu fan tinglovchilarga IT-biznes sohasida qo‘llaniladigan marketing yo‘nalishida amaliy ko‘nikmalar va bilimlarni oahirish uchun mo‘ljallangan. Tinglovchilar nafaqat nazariy bilim va ko‘nikmalarni mustahkamlash, balki turli ko‘rinishda marketing strategiyalarini ishlab chiqish orqali loyihalar ustida faol ishladilar.
Yakuniy nazorat ishi taqdimot shaklida o‘tkazildi, unda tinglovchilar bozorni talablaridan kelib chiqib tahlil qilish, auditoriyani aniqlash va marketing strategiyalarini ilmiy asosda ishlab chiqish bo‘yicha o‘z mahoratlarini darsda namoyish etdilar.
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Adju universiteti bilan hamkorlikda tinglovchilarga IT-biznes va marketing yo‘nalishida tajribalarini boyitish uchun noyob imkoniyatni taqdim etib, ta’lim sohasida hamkorlikni davom ettirmoqda. Ushbu tajriba nafaqat tinglovchilarning kasbiy mahoratlarini oshirish hamda hozirgi kun talablarini inobatga olgan holda axborot texnologiyalari sohasini rivojlantirishga ham xizmat qiladi.

Состоялась презентация проектов слушателей специальности “IT-бизнес”
20 декабря текущего года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан в рамках программы двойного  диплома совместно с Университетом Аджу, слушатели магистерской специальности «IT Business» продемонстрировали выдающиеся знания и навыки в области маркетинга, успешно сдав итоговую контрольную работу по дисциплине «Marketing Practice Workshop for IT-Business».
Дисциплина преподаваемая опытным преподавателем Мин Ёнг Хуном призвана предоставить слушателям практические навыки и знания в области маркетинга, применяемые в сфере IT-бизнеса. Слушатели не только углубили свои теоретические знания, но и активно работали над проектами, разрабатывая стратегии маркетинга для различных сценариев.
Итоговая контрольная работа была представлена в виде презентации, в которой студенты продемонстрировали свои навыки анализа рынка, определения целевой аудитории и разработки маркетинговых стратегий.
Высшая школа бизнеса и предпринимательства совместно с университетом Аджу, предоставляют слушателям уникальную возможность получить два диплома и обогатить свой опыт в области IT-бизнеса и маркетинга. Этот опыт не только улучшает карьерные перспективы слушателей, но и способствует развитию современной индустрии информационных технологий.