O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi magistraturasiga 2023-2024 - o‘quv yili uchun qishki qabul boshlandi!
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi 2023-2024 o‘quv yili uchun to‘lov-kontrakt asosida kunduzgi va sirtqi ta’lim shakllariga: “Global menejment”, “Moliya”, sohalari bo‘yicha Biznesni boshqarish (MBA) va “Loyiha boshqaruvi” (PM) magistratura mutaxassisliklariga qishki qabul e’lon qilmoqda. Barcha magistratura mutaxassisliklari uchun o‘qish muddati 1,5 yil hamda bir yillik kontrakt to‘lovi miqdorini 22 000 000 so‘m qilib belgilangan.
Magistaraturaga kirish istagini bildirgan nomzodlar Oliy maktab qabul komissiyasiga maxsus sahifa http://e-tinglovchi.gsbe.uz orqali Oliy maktab direktori nomiga quyidagi hujjatlarning nusxalarini ilova qilgan holda ariza bilan murojaat qiladi:
-           ingliz tilini bilish darajasini tasdiqlovchi belgilangan namunadagi hujjat (agar mavjud bo‘lsa).
Magistraturaga kirish imtihonlaridan (suhbat va test) muvaffaqiyatli o‘tgan nomzodlar yuqorida ko‘rsatilgan hujjatlarning aslini yoki ularning belgilangan tartibda tasdiqlangan nusxalarini Oliy maktabga taqdim etadi.
Nomzodlarga qo‘yiladigan talablar: oliy ma’lumotga va oliy ta’lim muassasasini tamomlagandan keyin kamida uch yil ish stajiga ega 45 yoshgacha bo‘lgan (o‘qitishning faqat kunduzgi ta’lim shakliga) nomzodlar suhbat va test sinovlari natijalari bo‘yicha ochiq tanlov asosida qabul qilinadi.

Высшая школа бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан объявляет о зимнем приеме документов в магистратуру на 2023-2024 учебный год
Высшая школа бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан объявляет зимний прием документов на платно-контрактной основе по очной и заочной форме обучения в магистратуре «Управление бизнесом (МВА)» на 2023-2024 учебный год по следующим специальностям: «Глобальный менеджмент», «Финансы» и «Управление проектами» (РМ). Срок обучения по всем магистерским специальностям составляет 1,5 года, размер годового контракта составляет 22 000 000 сум.
Кандидаты, изъявившие желание поступить в магистратуру, подают заявление на имя директора Высшей школы через официальный веб-сайт http://e-tinglovchi.gsbe.uz с приложением копий следующих документов:
Требования к кандидатам: принимаются кандидаты в возрасте до 45 лет (на очную форму обучения), имеющие высшее образование и стаж работы не менее трех лет после окончания высшего учебного заведения, на основе открытого конкурса.
Срок приема документов для поступления в магистратуру – с 15 декабря 2023 года по 15 января 2024 года.
Документы будут приниматься только в электронном формате в режиме 24/7, посредством размещения необходимых документов на официальном сайте http://e-tinglovchi.gsbe.uz Высшей школы.