«ETS GLOBAL» VAKILLARI BILAN UCHRASHUV BO’LIB O’TDI
Bugungi kunda mamlakatda davlat xizmatlari faoliyati samaradorligini oshirishga qaratilgan keng ko'lamli o'zgarishlar amalga oshirilmoqda va xalqaro hamkorlikning barcha darajalarida ustuvor talab va vositalaridan biri bu - ingliz tilini bilish darajasi.
Shu munosabat bilan, Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi (keyingi o'rinlarda – Oliy maktab) «ETS GLOBAL» (Educational Testing Service Global, AQSh) kompaniyasining mintaqaviy direktori Anna Gutkovska - Zayets boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar Oliy maktab va ETS o'rtasidagi hamkorlikning istiqbolli yo'nalishlarini muhokama qildilar. Shuningdek, O'zbekistondagi xorijiy oliy o'quv yurtlari filiallarida kirish imtihonlarida TOEFL sertifikatini talab qilish, TOEFL bo'yicha qo'shma testlarni tashkil etish va o'tkazish, yirik davlat muassasalarida TOEICNI qo'llash va boshqa tarmoqlarda bosqichma-bosqich joriy etish bilan bog'liq masalalarni ko'rib chiqdilar.
«ETS Global» (AQSh) - ta'lim, test va baholash sohasida dunyodagi nodavlat va notijorat tashkilotlardan biri. ETS standartlashtirilgan testlarni ishlab chiqadi va TOEFL, TOEIC, GRE, HiSET, PRAXIS va boshqa testlarni boshqaradi.  ETS Global har yili 180 dan ortiq mamlakatlarda, shu jumladan TOEFL va TOEIC kabi testlarni ishlab chiqadi, tashkil qiladi va baholaydi.

MEETING WITH REPRESENTATIVES of ETS GLOBAL
Today, the country is implementing large-scale transformations aimed at improving the efficiency of public services and one of the priority requirements is knowledge of the English language, as one of the most important tools at all levels of international cooperation.
In this regard, Republican Graduate School of Business and Management (hereinafter referred to as the Graduate School), hosted a meeting with the representatives of the ETS Global company (Educational Testing Service Global, USA) led by the regional director of ETS Global, Anna Gutkovska-Zayets.
During the meeting, the parties discussed promising areas of potential cooperation between the Graduate School and the ETS. The discussion also included issues related with requirement of a TOEFL certificate for entrance exams at branches of foreign universities in Uzbekistan, the organization of joint TOEFL tests, the use of TOEIC in large governmental institutions and step-by-step implementation in other spheres.
For reference: ETS Global (USA) is a non-governmental and non-profit organization and one of the leaders in the world in the field of testing, education and assessment in the field of education. ETS develops standardized tests and administers such tests TOEFL, TOEIC, GRE, HiSET, PRAXIS and others. ETS Global annually develops, organizes and evaluates more than 50 million tests in more than 180 countries, including tests such as TOEFL and TOEIC.