2023-yil 9-noyabr O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “Kapital bozori va birja ishi” magistratura mutaxassisligi tinglovchilari uchun “Taym menejment - ish vaqtini kompleks boshqarish tizimi” mavzusida mahorat darsi tashkil etildi.
Tadbirda o‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i, i.f.n., dotsent Tuyg‘un Qodirov tomonidan taym menejmentning mazmun-mohiyati va bugungi kunda uni qo‘llash zaruriyati, vaqtni boshqarishning asosiy tamoyillari, shuningdek, vaqtdan unumli foydalanish va uni tejash usullari to‘g‘risida ma’ruza qilindi.
Hozirgi kunda vaqtni tejash, undan oqilona foydalanish dolzarbligi barchamizga ma’lum, vaqtni to‘g‘ri taqsimlash orqali biz bajarilgan ish samaradorligini oshirishga erishamiz, shu kabi masalalarni yechimini dunyo hamjamiyati olimlari yechishga harakat qilishgan va buni bir necha yechimlari mavjud.
Ushbu mahorat darsida Alpen usuli va Eyzenhauer matritsasidan foydalanish bo‘yicha ma’ruzachi tomonidan foydali tavsiyalar berildi, shu kabi mahorat darsini tashkil qilishdan asosiy maqsad vaqtdan oqilona va to‘g‘ri boshqarishni tinglovchilarga yetkazish orqali ularni bilim va ko‘nikmalarini oshirish bo‘ldi.
Ma’ruza yakunida o‘zaro muloqot vaqtida tadbir ishtirokchilari va notiq o‘rtasida interaktiv savol va javoblar bo‘lib o‘tdi.

A workshop on “Time management - a comprehensive system of working time management” was organized at the Graduate School
On November 9, 2023 at the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan for the listeners of the Master’s degree program “Capital Markets and Exchange Business” was organized a master class on the theme “Time management - a comprehensive system of working time management”.
At the event the head of educational-methodical department, Dr. Tuigun Kadyrov made a report on the essence of time-management and the need for its use today, the basic principles of time-management, as well as methods of effective use and saving time.
Nowadays we all know the relevance of saving time, its rational use, with the correct allocation of time we achieve an increase in the efficiency of the work performed, the solution of such issues tried to solve the scientists of the world community, and there are several solutions for this.
At this master class the speaker gave useful recommendations on the use of Alpen method and Eisenhower matrix, and the main purpose of organizing such a master class was to increase their knowledge and skills by bringing to the listeners rational and proper time management.
At the end of the lecture there was an interactive question and answer session between the event participants and the speaker.