Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Malayziya oliy ta’lim institutlari bilan hamkorlikni kengaytirmoqda
2024-yil 23-aprel kuni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida O‘zbekistonga tashrif buyurgan Malayziyaning nufuzli oliy ta’lim muassasalari vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda Malayziyaning Milliy universiteti (UKM), MARA texnologiya universiteti (UiTM), Malayziya Markaziy banki huzuridagi Islom moliyasi bo‘yicha xalqaro ta’lim markazi universiteti (INCEIF) va Malayziya Oliy ta’lim vazirligi huzuridagi agentlik vakillari ishtirok etdilar.
Mazkur uchrashuvda xorijiy delegatsiya vakillariga Oliy maktab faoliyati, o‘quv dasturlari, xalqaro hamkorlik hamda innovatsion tadbirkorlik va yashil iqtisodiyotni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida taqdimot o‘tkazildi.
O‘z navbatida Malayziya tomoni iliq kutib olinganlari va uchrashuvni tashkil etganliklari uchun Oliy maktab vakillariga tashakkur bildirdilar. Shu bilan birga hamkorlik uchun imkoniyatlar mavjud ekanligi va Malayziya tomoni tayyorligini qayd etib o‘tdilar.
Shuningdek, xorijiy tomonga Oliy maktab va Malayziya universitetlari o‘rtasida o‘quv dasturlari bo‘yicha hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, biznes va boshqaruv sohalarida mehmon ma’ruzalarga taklif etish, innovatsion markazlar bilan qo‘shma dasturlar hamda loyihalarni amalga oshirish kabi takliflar taqdim etildi. Shu bilan birga Oliy maktabda respublikamiz tijorat banklari vakillari uchun moliya sohasida qisqa muddatli o‘quv kurslari taklif qilindi.

The Graduate School of Business and Entrepreneurship is expanding cooperation with higher education institutions in Malaysia
On April 23, 2024, a meeting was organized with representatives of the leading universities of Malaysia that visited Uzbekistan.
In the meeting representatives of the National University of Malaysia (UKM), Mara University of Technology (UiTM), International Centre for Education in Islamic Finance under the Central Bank of Malaysia (INCEIF), and EMGS agency under the Ministry of Higher Education of Malaysia were attended.
During the meeting, a presentation was delivered to the representatives of foreign delegations, by highlighting activities of the Graduate School academic programs, international collaborations and initiatives aimed at supporting innovative entrepreneurship and promoting a green economy.
In addition, the Malaysian delegation expressed gratitude to the representatives of the Graduate School for the warm welcome and the well-organized meeting. They also acknowledged the potential for cooperation and conveyed their readiness.
During the meeting, several proposals were presented to the Malaysian delegation.
These included potential collaborations between the Graduate School and Malaysian universities on academic programs, invitations for guest lectures in business and management, and joint initiatives with innovation centers.
Also proposed the organization of short-term courses in finance for staff of commercial banks in Uzbekistan at the Graduate School.
At the end of the meeting, both sides agreed on step-by-step implementation of the discussed agreements.