Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Malayziya oliy ta’lim institutlari bilan hamkorlikni kengaytirmoqda
2024-yil 23-aprel kuni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida O‘zbekistonga tashrif buyurgan Malayziyaning nufuzli oliy ta’lim muassasalari vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda Malayziyaning Milliy universiteti (UKM), MARA texnologiya universiteti (UiTM), Malayziya Markaziy banki huzuridagi Islom moliyasi bo‘yicha xalqaro ta’lim markazi universiteti (INCEIF) va Malayziya Oliy ta’lim vazirligi huzuridagi agentlik vakillari ishtirok etdilar.
Mazkur uchrashuvda xorijiy delegatsiya vakillariga Oliy maktab faoliyati, o‘quv dasturlari, xalqaro hamkorlik hamda innovatsion tadbirkorlik va yashil iqtisodiyotni qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida taqdimot o‘tkazildi.
O‘z navbatida Malayziya tomoni iliq kutib olinganlari va uchrashuvni tashkil etganliklari uchun Oliy maktab vakillariga tashakkur bildirdilar. Shu bilan birga hamkorlik uchun imkoniyatlar mavjud ekanligi va Malayziya tomoni tayyorligini qayd etib o‘tdilar.
Shuningdek, xorijiy tomonga Oliy maktab va Malayziya universitetlari o‘rtasida o‘quv dasturlari bo‘yicha hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, biznes va boshqaruv sohalarida mehmon ma’ruzalarga taklif etish, innovatsion markazlar bilan qo‘shma dasturlar hamda loyihalarni amalga oshirish kabi takliflar taqdim etildi. Shu bilan birga Oliy maktabda respublikamiz tijorat banklari vakillari uchun moliya sohasida qisqa muddatli o‘quv kurslari taklif qilindi.

Высшая школа бизнеса и предпринимательства расширяет сотрудничество с высшими учебными заведениями Малайзии
23 апреля 2024 года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства состоялась встреча с представителями ведущих вузов Малайзии, посетивших Узбекистан.
На встрече присутствовали представители Национального университета Малайзии (UKM), Технологического университета MARA (UiTM), Университета Международного образовательного центра исламских финансов при Центральном банке Малайзии (INCEIF) и Агентства Министерства высшего образования Малайзии.
В ходе встречи представителям иностранной делегации была проведена презентация о деятельности Высшей школы, учебных программах, международном сотрудничестве, проводимой работе по поддержке инновационного предпринимательства и зеленой экономики.
Также на встрече малазийская сторона выразила благодарность представителям Высшей школы за теплый прием и организацию встречи.
Кроме того, иностранной делегации были предложены налаживание сотрудничества с малазийскими университетами в области образовательных программ, привлечению гостевых лекторов в области бизнеса и менеджмента, реализации совместных программ и проектов с инновационными центрами.
Вместе с тем, было предложено организовать краткосрочные курсы повышения квалификации в области финансов для представителей коммерческих банков Узбекистана в Высшей школе.