Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida bitiruv marosimi bo‘lib o‘tdi
2023-yilning 3-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida 2022/2023 o‘quv yili bitiruvchilariga magistrlik diplomi topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Bitiruv marosimida Direktorning innovatsiyalar va ilmiy ishlar boʻyicha birinchi oʻrinbosari Bobur Abdinazarov va Direktorning moliyaviy-iqtisodiy masalalari boʻyicha o'rinbosari Mirkomil Adilov hamda Oliy maktabni professor-o‘qituvchilari ishtirok etishdi.
Tadbir avvalida Direktorning birinchi oʻrinbosari so‘z olib, bitiruvchilarni yangi hayot sari qadam qo‘yayotgani bilan samimiy muborakbod etib, ularning kelgusi o‘qish va ish faoliyatiga muvaffaqiyat tiladi.
Oliy maktabning maqsadi biznesni boshqarish (MBA), loyiha boshqaruvi, IT biznes sohalarida kadr va mutaxassislarni tayyorlash tizimini xalqaro standartlarga muvofiq tubdan takomillashtirish hamda ularning professional saviyasini oshirish, shuningdek, tuman (shahar) hokim yordamchilarining malakasi va ularning faoliyat samaradorligini oshirishga qaratilgan trening, seminar va master-klasslar tashkil etish hamda biznes va tadbirkorlik faoliyatini boshqarishning zamonaviy usullarini joriy etishni ilmiy-metodik qo‘llab-quvvatlashdan iborat.
Keskin raqobat muhitida erkin faoliyat yurita oladigan, belgilangan vazifalarni samarali bajarish va amalga oshirishga qodir yuqori malakali kadrlarini tayyorlab kelmoqda.
Bizning oldimizga qo‘ygan asosiy maqsadimiz nafaqat respublikada, balki xalqaro miqyosda ham yetakchi biznes maktabiga aylanishdir!

The Graduate School of Business and Entrepreneurship held a graduation ceremony
On November 3, 2023, at the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan held a ceremony of awarding master’s diplomas to graduates of the academic year 2022/2023.
The First Deputy Director for Innovations, Research and International relations Bobur Abdinazarov, Deputy Director for Financial and Economic Affairs Mirkomil Adilov, as well as the teaching staff of the Graduate School took part in the diploma awarding ceremony.
At the beginning of the event, the First Deputy Director made a speech and sincerely congratulated the graduates on their new life and wished them success in their further studies and work.
The purpose of the Graduate School is to radically improve the system of training personnel and specialists in the areas of business management (MBA), project management, IT business in accordance with international standards and improve their professional level. Also, to organize trainings, seminars and workshops aimed at improving the skills of representatives of SOEs and SOBs as well as city khokims and their assistants, and provide scientific and methodological support for modern methods of business management and entrepreneurial activity.
Here we train highly qualified personnel who are able to act freely in a highly competitive environment and are able to effectively perform and realise their tasks.
Our main goal is to become a leading business school not only in the republic, but also at the international level!