Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida bitiruv marosimi bo‘lib o‘tdi
2023-yilning 3-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida 2022/2023 o‘quv yili bitiruvchilariga magistrlik diplomi topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Bitiruv marosimida Direktorning innovatsiyalar va ilmiy ishlar boʻyicha birinchi oʻrinbosari Bobur Abdinazarov va Direktorning moliyaviy-iqtisodiy masalalari boʻyicha o'rinbosari Mirkomil Adilov hamda Oliy maktabni professor-o‘qituvchilari ishtirok etishdi.
Tadbir avvalida Direktorning birinchi oʻrinbosari so‘z olib, bitiruvchilarni yangi hayot sari qadam qo‘yayotgani bilan samimiy muborakbod etib, ularning kelgusi o‘qish va ish faoliyatiga muvaffaqiyat tiladi.
Oliy maktabning maqsadi biznesni boshqarish (MBA), loyiha boshqaruvi, IT biznes sohalarida kadr va mutaxassislarni tayyorlash tizimini xalqaro standartlarga muvofiq tubdan takomillashtirish hamda ularning professional saviyasini oshirish, shuningdek, tuman (shahar) hokim yordamchilarining malakasi va ularning faoliyat samaradorligini oshirishga qaratilgan trening, seminar va master-klasslar tashkil etish hamda biznes va tadbirkorlik faoliyatini boshqarishning zamonaviy usullarini joriy etishni ilmiy-metodik qo‘llab-quvvatlashdan iborat.
Keskin raqobat muhitida erkin faoliyat yurita oladigan, belgilangan vazifalarni samarali bajarish va amalga oshirishga qodir yuqori malakali kadrlarini tayyorlab kelmoqda.
Bizning oldimizga qo‘ygan asosiy maqsadimiz nafaqat respublikada, balki xalqaro miqyosda ham yetakchi biznes maktabiga aylanishdir!

В Высшей школе бизнеса и предпринимательства состоялась церемония вручения дипломов
3 ноября 2023 года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан состоялась церемония вручения дипломов магистра выпускникам 2022/2023 учебного года.
В церемонии вручения дипломов приняли участие Первый заместитель директора по инновации, научной работе и международным связям Бобур Абдиназаров, Заместитель директора по финансово-экономическим вопросам Миркомил Адилов, а также профессорско-преподавательский состав Высшей школы.
В начале мероприятия Первый заместитель директора выступил с речью и искренне поздравил выпускников с новой жизнью и пожелал им успехов в дальнейшей учебе и работе.
Целью Высшей школы является кардинальное совершенствование системы подготовки кадров и специалистов в сферах управления бизнесом (MBA), управления проектами, IT-бизнеса в соответствии с международными стандартами и повышение их профессионального уровня, а также организация тренингов, семинаров и мастер-классов направленное на повышение квалификации помощников хакимов районов (городов) и их эффективности, и научно-методическое обеспечение современных методов управления бизнесом и предпринимательской деятельностью.
Здесь ведется подготовка высококвалифицированных кадров, способных свободно действовать в условиях жесткой конкуренции и способных эффективно выполнять и реализовывать поставленные задачи.
Наша главная цель – стать ведущей бизнес-школой не только в республике, но и на международном уровне!