Handong global universiteti vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilning 19-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi direktorining birinchi o‘rinbosari Bobur Abdinazarov Handong global universiteti xalqaro taraqqiyot hamkorlik instituti direktori Doktor Jinvon An boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda, Handong global universiteti professori Da yon Cho, Kubong Cho hamda Adju universiteti professori Suduk Kim va  Ilmiy-pedagog kadrlar tayyorlash bo‘limi boshlig‘i Borixon G‘anixodjayev, Korporativ boshqaruv nazariyasi va amaliyoti kafedrasi mudiri-professor Dilmurod Suyunovlar ishtorok etdilar.
Uchrashuv davomida, tamonlar Respublikamizdagi barqaror rivojlanish, hamda “Yashil” iqtisodiyotni rivojlantirishga va ilmiy ishlanmalar sohasidagi hamkorlikga qaratildan loyihalar yuzasidan suhbat olib bo‘rildi.
Shu bilan birga, professor-o‘qituvchilarni tadqiqot loyihalariga biriktirish, “Yashil” iqtisodiyot bo‘yicha magistrlik dasturlari (IT, moliya, MBA va PM) bo‘yicha ilmiy ishlarni ishlab chiqish uchun grantlarni jalb qilish va professorlarning malaka oshirishirishiga oid bo‘lgan masalalar uchrashuv davomida muhokama qilindi.
Muhokama jarayonida, ikki davlat o‘rtasida, talabalalar almashuv loyihasiga katta urg‘u berib imkoniyatlarni kuchaytirish belgilandi. Akademik ko‘rsatkichlar va oliy ta’lim ko‘rsatkichlarini yaxshilash uchun “KOICA” orqali grant mablag‘larini jalb qilishga qaratilgan mavzular yuzasidan fikr almashildi.
Uchrashuv yakunida, tomonlar o‘zaro hamkorlik aloqalarini yanada rivojlantirish, kengaytirish hamda kelgusida kattaroq masshtabga ega bo‘lgan konferensiya tashkil etish rejalashtirildi.

Meeting with representatives of the Handong Global University.
On June 19 this year, the First Deputy Director of the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan Bobur Abdinazarov met with representatives of the delegation headed by the Director of the Institute for International Development Cooperation of Handong Global University Dr. Jinwon An.
The meeting was attended by Professor of the Handong Global University Dayoung Cho, Kubong Cho, Professor of the University Aju Suduk Kim and Head of the Department for the Training of Scientific and Pedagogical Personnel Borikhon Ganikhodzhaev, Head of the Department of Theory and Practice of Corporate Governance Professor Dilmurod Suyunov.
During the meeting, the parties exchanged views on projects aimed at sustainable development in the Republic, as well as the development of a green economy and cooperation in the field of scientific research.
At the same time, during the meeting, issues related to the involvement of teachers in research projects, the attraction of grants for the development of scientific papers for master's programs in "Green economy" (IT, finance, MBA and PM), as well as the advanced training of professors were discussed.
During the discussion, it was decided to strengthen the opportunities between the two countries, focusing on the student exchange project. Topics focused on raising grant funds through KOICA to improve academic performance and the effectiveness of higher education.
Following the meeting, the parties agreed on the further development and expansion of mutual cooperation and the organization of a conference of a larger scale in the future.