Handong global universiteti vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilning 19-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi direktorining birinchi o‘rinbosari Bobur Abdinazarov Handong global universiteti xalqaro taraqqiyot hamkorlik instituti direktori Doktor Jinvon An boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuvda, Handong global universiteti professori Da yon Cho, Kubong Cho hamda Adju universiteti professori Suduk Kim va  Ilmiy-pedagog kadrlar tayyorlash bo‘limi boshlig‘i Borixon G‘anixodjayev, Korporativ boshqaruv nazariyasi va amaliyoti kafedrasi mudiri-professor Dilmurod Suyunovlar ishtorok etdilar.
Uchrashuv davomida, tamonlar Respublikamizdagi barqaror rivojlanish, hamda “Yashil” iqtisodiyotni rivojlantirishga va ilmiy ishlanmalar sohasidagi hamkorlikga qaratildan loyihalar yuzasidan suhbat olib bo‘rildi.
Shu bilan birga, professor-o‘qituvchilarni tadqiqot loyihalariga biriktirish, “Yashil” iqtisodiyot bo‘yicha magistrlik dasturlari (IT, moliya, MBA va PM) bo‘yicha ilmiy ishlarni ishlab chiqish uchun grantlarni jalb qilish va professorlarning malaka oshirishirishiga oid bo‘lgan masalalar uchrashuv davomida muhokama qilindi.
Muhokama jarayonida, ikki davlat o‘rtasida, talabalalar almashuv loyihasiga katta urg‘u berib imkoniyatlarni kuchaytirish belgilandi. Akademik ko‘rsatkichlar va oliy ta’lim ko‘rsatkichlarini yaxshilash uchun “KOICA” orqali grant mablag‘larini jalb qilishga qaratilgan mavzular yuzasidan fikr almashildi.
Uchrashuv yakunida, tomonlar o‘zaro hamkorlik aloqalarini yanada rivojlantirish, kengaytirish hamda kelgusida kattaroq masshtabga ega bo‘lgan konferensiya tashkil etish rejalashtirildi.

Состоялась встреча с представителями Хандонгского глобального университета.
19 июня текущего года первый заместитель директора Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан Бобур Абдиназаров провел встречу с представителями делегации во главе с директором Института международного сотрудничества развития Глобального университета Хандонг доктором Джинвон Ан.
Во встрече приняли участие профессор Глобального университета Хандонг Даён Чо, Кубонг Чо, профессор университета Аджу Судук Ким и начальник отдела подготовки научно-педагогических кадров Борихон Ганиходжаев, заведующий кафедрой теории и практики корпоративного управления профессор Дилмурод Суюнов.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по проектам, направленным на устойчивое развитие в Республике, а также на развитие зеленой экономики и сотрудничество в области научных разработок.
В то же время в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся присоединения преподавателей к исследовательским проектам, привлечения грантов на разработку научных работ по магистерским программам по зеленой экономике (IT, финансы, MBA и PM), а также повышения квалификации профессоров.
В ходе обсуждения было принято решение укрепить возможности между двумя странами, уделив особое внимание проекту обмена студентами. Темы были сосредоточены на привлечении грантовых средств через «KOICA» для повышения академической успеваемости и эффективности высшего образования.
По итогам встречи стороны договорились о дальнейшем развитии и расширение взаимного сотрудничества и организацию в будущем конференции более масштабного характера.