“Qonunchilikni isloh qilishda olimlar va mutaxassislarning roli: Ilmiy va innovatsion faoliyat bilan shug‘ullanib kelayotgan iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash” mavzusidagi ilmiy munozara o‘tkazildi
2023-yil 17-noyabr kuni Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi va Toshkent davlat yuridik universiteti Yosh olimlar kengashi tomonidan “Qonunchilikni isloh qilishda olimlar va mutaxassislarning roli: Ilmiy va innovatsion faoliyat bilan shug‘ullanib kelayotgan iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash” mavzusida ilmiy munozara bo‘lib o‘tdi.
Oliy maktab hamda Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan o‘tkazilgan ushbu munozarada O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasi, viloyat va tuman hokimliklari, Savdo-sanoat palatasi, banklar hamda Olmaliq KMK AJ vakillari ishtirok etishdi.
Ilmiy munozarani tashkil qilishdan asosiy maqsad ilmiy va innovatsion faoliyat bilan band bo‘lgan iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash hamda nufuzli oliy o‘quv yurtlarida ilmiy salohiyatni yanada oshirish hisoblanadi.
Tadbirda qatnashchilar tomonidan bugungi kunda dolzarb hisoblangan davlat xizmatlari, mehnat munosabatlarining transformatsiyasi, inson resurslaridan samarali foydalanish, davlat boshqaruv organlari faoliyatini raqamlashtirish va integratsiya qilishdagi muammolar va ularni yechimi bo‘yicha ma’ruzalar qilindi.

Проведена научная дискуссия на тему «Роль ученых и специалистов в реформировании законодательства: поддержка талантливой молодежи, занимающейся научной и инновационной деятельностью
17 ноября 2023 года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства при Кабинете министров совместно с Советом молодых ученых Ташкентского государственного юридического университета проведена научная дискуссия на тему «Роль ученых и специалистов в реформировании законодательства: поддержка талантливой молодежи, занимающейся научной и инновационной деятельностью».
В обсуждении приняли участие представители Академии государственного управления при Президенте Республики Узбекистан, областных и районных администраций, Торгово-промышленной палаты, банков и АО Алмалыкский ГМК.
Основной целью организации научной дискуссии является поддержка талантливой молодежи, занимающейся научной и инновационной деятельностью, а также дальнейшее повышение научного потенциала в престижных высших учебных заведениях.
На мероприятии участниками выступили с докладами о проблемах и решениях в сфере государственных услуг, трансформации трудовых отношений, повышении эффективности использования человеческих ресурсов, цифровизации, а также, интеграции деятельности органов государственного управления, которые считаются актуальными сегодняшний день.
Проведение таких мероприятий служит дальнейшему увеличению вклада талантливой молодежи в экономическое развитие нашей страны.