“Qonunchilikni isloh qilishda olimlar va mutaxassislarning roli: Ilmiy va innovatsion faoliyat bilan shug‘ullanib kelayotgan iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash” mavzusidagi ilmiy munozara o‘tkazildi
2023-yil 17-noyabr kuni Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi va Toshkent davlat yuridik universiteti Yosh olimlar kengashi tomonidan “Qonunchilikni isloh qilishda olimlar va mutaxassislarning roli: Ilmiy va innovatsion faoliyat bilan shug‘ullanib kelayotgan iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash” mavzusida ilmiy munozara bo‘lib o‘tdi.
Oliy maktab hamda Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan o‘tkazilgan ushbu munozarada O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasi, viloyat va tuman hokimliklari, Savdo-sanoat palatasi, banklar hamda Olmaliq KMK AJ vakillari ishtirok etishdi.
Ilmiy munozarani tashkil qilishdan asosiy maqsad ilmiy va innovatsion faoliyat bilan band bo‘lgan iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash hamda nufuzli oliy o‘quv yurtlarida ilmiy salohiyatni yanada oshirish hisoblanadi.
Tadbirda qatnashchilar tomonidan bugungi kunda dolzarb hisoblangan davlat xizmatlari, mehnat munosabatlarining transformatsiyasi, inson resurslaridan samarali foydalanish, davlat boshqaruv organlari faoliyatini raqamlashtirish va integratsiya qilishdagi muammolar va ularni yechimi bo‘yicha ma’ruzalar qilindi.

Scientific discussion on “The role of scientists and specialists in reforming legislation: support for talented young people engaged in scientific and innovative activities” was held
On November 17, 2023, the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers and the Council of Young Scientists of Tashkent State Law University held a scientific discussion on “The role of scientists and specialists in reforming legislation: support for talented young people engaged in scientific and innovative activities”.
Representatives of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Uzbekistan, regional and district administrations, Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan, banks also, Almalyk mining and metallurgical complex State Law University participated in the discussion held by the Graduate School and Tashkent State Law University.
The main purpose of organizing the scientific discussion was to support talented youth engaged in scientific and innovative activities, as well as to further enhance scientific potential in prestigious higher education institutions.
In the course of the event, the participants made presentations on problems and solutions of public services, transformation of labor relations, use of human resources, increasing their efficiency, digitalization, as well as, integration of the activities of public administration, which are considered relevant today.
Carrying out such events serves to further increase the contribution of talented youth to the economic development of our country.