Innovatsiyalar milliy ofisi hamda Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi o‘rtasida hamkrolik yo‘lga qo‘yiladi
Innovatsiyalar milliy ofisi bosh direktorining birinchi o‘rinbosari Bunyod Rahmatullayev O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabining Biznes inkubator va startaplar bilan ishlash markazi vakillari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda loyiha boshqaruvi, IT biznes sohalarida kadr va mutaxassislar tajriba almashinuvini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, yurtimizda innovatsion faoliyatni rivojlantirish maqsadida xalqaro munosabatlarni birgalikda amalga oshirish, sun’iy intellekt yo‘nalishini yangi innovatsion loyihalar orqali takomillashtirish hamda turli tadbirlar tashkil etish bo‘yicha suhbatlashildi.
Bundan tashqari, Biznes inkubatsiya va startaplar bilan ishlash xodimlarini Innovatsiyalar milliy ofisining “Milliy hub” startap-akseleratsiya loyihasida o‘qitish masalalari ko‘rib chiqildi.
Uchrashuv davomida kelgusidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish maqsadida amalga oshiriladigan ishlar muhokama qilindi.
Ma‘lumot uchun: Innovatsiyalar Milliy Ofisi asosiy vazifalaridan iqtisodiyotning real sektori va ijtimoiy soha ehtiyojlaridan kelib chiqib ilmiy faoliyat natijalari, innovatsion mahsulotlar va xizmatlar, shu jumladan yangi qurilmalar, materiallar hamda texnologiyalarni yaratish, joriy etish, ko‘paytirish va ularni tijoratlashtirishdan iboratdir.

Налаживается сотрудничество между Национальным офисом инноваций и Высшей школой бизнеса и предпринимательства
Первый заместитель генерального директора Национального офиса инноваций Бунёд Рахматуллаев встретился с представителями бизнес-инкубатора и Центра по работе со стартапами Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан.
На встрече обсуждались вопросы налаживания обмена опытом персонала и специалистов в области управления проектами, ИТ-бизнеса.
Также в целях развития инновационной деятельности в нашей стране обсужден вопрос по совместному взаимодействию в налаживании международных связей в сфере инноваций, развитие сфере искусственного интеллекта посредством организации различных мероприятий для академических кругов, бизнес сообщества и государственных организаций республики.
Кроме того, были рассмотрены вопросы обучения сотрудников, работающих с бизнес-инкубаторами и стартапами в проекте «Milliy hub» стартап-акселерации Национального офиса инноваций.
В ходе встречи была обсуждена работа, которую предстоит провести в целях дальнейшего развития сотрудничества в будущем.
Для справки: Oдной из основных задач Национального офиса инноваций является, исходя из потребностей реального сектора экономики и социальной сферы, результатов научной деятельности, инновационной продукции и услуг, включая создание, внедрение, воспроизводство и коммерциализацию новых приборов, материалов и технологий.