Innovatsiyalar milliy ofisi hamda Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi o‘rtasida hamkrolik yo‘lga qo‘yiladi
Innovatsiyalar milliy ofisi bosh direktorining birinchi o‘rinbosari Bunyod Rahmatullayev O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabining Biznes inkubator va startaplar bilan ishlash markazi vakillari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda loyiha boshqaruvi, IT biznes sohalarida kadr va mutaxassislar tajriba almashinuvini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, yurtimizda innovatsion faoliyatni rivojlantirish maqsadida xalqaro munosabatlarni birgalikda amalga oshirish, sun’iy intellekt yo‘nalishini yangi innovatsion loyihalar orqali takomillashtirish hamda turli tadbirlar tashkil etish bo‘yicha suhbatlashildi.
Bundan tashqari, Biznes inkubatsiya va startaplar bilan ishlash xodimlarini Innovatsiyalar milliy ofisining “Milliy hub” startap-akseleratsiya loyihasida o‘qitish masalalari ko‘rib chiqildi.
Uchrashuv davomida kelgusidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish maqsadida amalga oshiriladigan ishlar muhokama qilindi.
Ma‘lumot uchun: Innovatsiyalar Milliy Ofisi asosiy vazifalaridan iqtisodiyotning real sektori va ijtimoiy soha ehtiyojlaridan kelib chiqib ilmiy faoliyat natijalari, innovatsion mahsulotlar va xizmatlar, shu jumladan yangi qurilmalar, materiallar hamda texnologiyalarni yaratish, joriy etish, ko‘paytirish va ularni tijoratlashtirishdan iboratdir.

Cooperation between the National Office of Innovations and the Graduate School of Business and Entrepreneurship will be established
First Deputy Director General of the National Office of Innovations Bunyod Rakhmatullayev met with representatives of business incubator and Center for work with startups of the Graduate School of Business and Entrepreneurship under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan.
The purpose of the conference was to explore how to set up a people and specialized experience exchange in the areas of IT-business and project management.
Also, in order to develop innovative activity in our country, they talked about joint implementation of international relations, improving the direction of artificial intelligence through new innovative projects, organization of various events.
In addition, the issues of training of employees working with business incubators and startups in the project "Milliy hub" startup accelerator of the National Office of Innovation were discussed.
During the meeting, the work to be done to further develop cooperation in the future was discussed.
For reference: One of the main tasks of the National Office of Innovations is, based on the needs of the real sector of the economy and the social sphere, the results of scientific activity, innovative products and services, including the creation, introduction, reproduction and commercialization of new devices, materials and technologies.