Pearson BTEC Uzbekistan 3-4 darajali malakalarni o`qitishga qabulni boshladi
2019 yil oktyabr oyidan talabalar 7 ta kollejda Pearson BTEC Uzbekistan diplomini olish uchun bir yillik dasturga yozilish uchun registratsiya ochildi. Malakalar quyidagi yo'nalishlarni bo`yicha olib boriladi:
• Mehmondostlik
• Ma'muriy yordam
• Dasturiy ta'minotni ishlab chiqish
• Ombor nazorati
• Aqliy Texnoligiyalar (IT) savodxonligi
• Kasbiy Ko`nikmalar
Pearson BTEC malakalarini taqdim qilish uchun O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Huzuridagi Loyihalarni Boshqarish Milliy Agentligi (NAPM) va Respublika Biznes va Menejmentning Oliy Maktabi (RGSBM) bilan hamkorlik olib bormoqda.
Ish beruvchilarning qo'llab-quvvatlash va ishga jalb qilish
O'zbekiston mehnat bozori va uning ehtiyojlarini anglash jarayonida Pearson 80 nafar kompaniya bilan birgalikda talabalarning ishga tayyorligini va iqtisodiyotimizning o'sishiga yordam beradigan malakalarni ishlab chiqdi. Ish beruvchilar loyihani qo'llab-quvvatlaganliklarini namoyish etishdi va hozirda kavalifikatsiya bitiruvchilarini stajirovka qilish va ishga joylashtirish bo'yicha muzokaralar olib borishmoqda.
Imkoniyatlar
BTEC Pearson malakasi 70 dan ortiq mamlakatlarda tan olingan. Bizning asosiy maqsadimiz - sifatli, professional yo'naltirilgan malakani berish orqali iqtisodiy o'sishni qo'llab-quvvatlash va infratuzilmani rivojlantirish. O'ylaymizki, yuqori darajadagi ta`lim yangi imkoniyatlarni ochadi, muvaffaqiyatli martaba yaratadi va hayotni yaxshilaydi.
Pearson BTEC malakasi 35 yildan ortiq muvaffaqiyatli tajribaga ega. Dunyo bo'ylab kompaniyalar va universitetlar amaliy bilimlari va ishga joylashish ko'nikmalari uchun BTEC malakasini bitirgan nomzodlarni tanlab olishadi. Talabalarni ishlashga tayyorlashdan tashqari, ular keyingi o'qish darajasiga ko'tarilish imkoniyatlarini ham taklif etadilar.
O'zbek kollejlari Pearson BTEC malakasini olishlari uchun barcha o'qituvchilar iyul va avgust oylarida RGBSM da Buyuk Britaniya mutaxassislaridan maxsus tayyorgarlik va treninglardan o'tdilar. Shuningdek, kolledjlarda o`quv davomida Buyuk Britaniyalik mutaxassislar darslarda qatnashadilar va joylarda dars o'tkazadilar.
Pearson
Pearson dunyoning etakchi ta'lim sohasida ishlovchi kompaniya bo'lib, dunyoning 70 mamlakatida 24000 xodimga ega, qarorgohi Londonda. Biz ta`lim kontent va dunyo baholash sistemasini birlashtirib, zamonaviy servis va texnologiyalarga tayangan holda samaralik o`qituv va individual ta`limni ta`minlash uchun xizmat qilamiz. Biz ta'lim muvaffaqiyatga yetgan joyda odamlar gullab-yashnashiga ishonamiz. 1844 yilda tashkil etilgan Pearson har yili dunyo bo'ylab 6000 dan ortiq maktab, kollej va kompaniyalarda 5 milliondan ortiq talabalarga ega bo'lgan eng yirik xalqaro malaka beruvchi tashkilotlaridan biriga aylandi.
Pearson BTEC Uzbekistan malakasini beradigan kollejlar
Kollejlar
Malakalarning nomi
Toshkent turizm kasb-hunar kolleji
Pearson BTEC Uzbekistan Mehmondo'stlikdagi asosiy ta'lim bo'yicha 3-darajali diplom
Pearson BTEC Uzbekistan 3-chi darajasi Kasbiy Ko`nikmalar
Pearson BTEC Uzbekistan 3-chi darajasi Aqliy Texnologiyalarida savodxonlik
Toshkent mehmonxona menejmenti kasb-hunar kolleji
Mirobod kompyuter texnologiyalari kolleji
Pearson BTEC Uzbekistan Dasturiy ta'minot sohasida asosiy ta'lim bo'yicha 4-darajali diplom
Toshkent kadrlarni boshqarish va mehnatni muhofaza qilish kolleji
Pearson BTEC Uzbekistan Davlat va xususiy sektorda ma'muriy yordam sohasida bazaviy ta'lim bo'yicha 4-darajali diplom
Toshkent transport kasb-hunar kolleji
Pearson BTEC Uzbekistan 4-darajali diplom, ombor nazorati bo'yicha asosiy diplom
Jizzax iqtisodiyot va servis kasb-hunar kolleji
Zomin maishiy xizmat va transport kolleji
Malakalar haqida
Pearson BTECning O'zbekiston malakasi Pearson tomonidan taqdim etilgan o'quv materiallarini o'z ichiga oladi va kafolat qat`iy sifati Pearsonning mezonlariga  mos keladi. Malakani muvaffaqiyatli tugatgandan so'ng, sizga Pearson BTEC Uzbekistan diplomi beriladi. Pearson RGSBM bilan birgalikda rus va o'zbek tillarida malakani o`qitish va kvalifikatsiyalarni hamyonbob arzon narxlarda qilish ustida ishlamoqda.

Начинается регистрация на получение квалификации Pearson BTEC Uzbekistan Level 3-4
С октября 2019 года начилась регистрация студентов на годичную программу для получения Диплома Pearson BTEC Uzbekistan в 7 колледжах. Квалификация будет охватывать следующие области:
• Гостеприимство
• Административная поддержка
• Разработка программного обеспечения
• Складской надзор
• IT грамотность
• Профессиональные навыки
Пирсон работает с Национальным агентством по управлению проектами при Президенте Республики Узбекистан (NAPM) и Республиканской высшей школой бизнеса и менеджмента (RGSBM), по предоставлению специалистам квалификации BTEC.
Поддержка и вовлеченность работодателей
В рамках процесса понимания узбекского рынка и его потребностей, Пирсон совместно с 80 компаниями разработал квалификации, которые обеспечат готовность студентов к работе и поможет росту нашей экономики. Работодатели продемонстрировали свою поддержку проекта, а некоторые в настоящее время ведут переговоры о стажировках и трудоустройстве для выпускников проекта.
Возможности
Квалификация Пирсона BTEC признана в более чем 70 странах мира. Наша главная цель - помочь поддержать экономический рост и развить инфраструктуру путем предоставления качественных, профессионально ориентированных квалификаций. Мы считаем, что обучение открывает новые возможности, создает успешную карьеру и улучшает жизнь.
Квалификация Pearson BTEC имеет более чем 35-летний опыт успешной работы. Работодатели и высшие учебные заведения по всему миру выбирают кандидатов, квалифицированных BTEC, за их практические знания и навыки трудоустройства. Помимо подготовки студентов к работе, они также предлагают возможности перейти на следующий уровень обучения.
Для того чтобы колледжи Узбекистана могли проводить квалификации Pearson BTEC, все учителя прошли специальную подготовку и обучение от экспертов из Великобритании в июле и августе в RGBSM. Так же, во время обучения специалисты из Великобритании посещают уроки а так же ведут мастер классы по направлениям.
Pearson
Pearson - ведущая в мире образовательная компания, в которой работают 24 000 сотрудников в 70 странах мира, а ее штаб-квартира находится в Лондоне. Мы объединяем образовательный контент и оценку мирового уровня, опираясь на услуги и технологии, чтобы обеспечить более эффективное преподавание и индивидуальное обучение в масштабе. Мы верим, что там где процветает образование, процветают и люди. Основанная в 1844 году, компания Pearson стала одной из крупнейших международных организаций, обучающая квалификациям, с более чем 5 миллионами студентов, в более чем 6000 школах, колледжах и компаниях по всему миру каждый год.
Колледжи предоставляющие квалификации Pearson BTEC
Колледжи
Название Квалификаций
Ташкентский профессиональный колледж туризма
Pearson BTEC Узбекистан Уровень 3 Диплом о базовом образовании в сфере гостеприимства
Pearson BTEC Узбекистан Уровень 3 в области рабочих навыков
Pearson BTEC Узбекистан Уровень 3 ИТ-грамотности
Ташкентский профессиональный колледж гостиничного хозяйства
Мирабадский колледж компьютерных технологий
Pearson BTEC Узбекистан Уровень 4 Диплом о базовом образовании в сфере программного обеспечения
Ташкентский колледж управления кадрами и защиты труда
Pearson BTEC Узбекистан Уровень 4 Диплом о базовом образовании в сфере административной поддержки в государственном и частном секторах
Ташкентский транспортный профессиональный колледж
Pearson BTEC Узбекистан Уровень 4 Диплом о базовом образовании в сфере надзору за складом
Зааминский колледж бытового обслуживания и транспорта
Джизакский профессиональный колледж экономики и сферы услуг
О квалификации
Квалификация Pearson BTEC в Узбекистане включает в себя учебные материалы, предоставленные Pearson, и соответствует строгим процессам обеспечения качества Pearson. После успешного прохождения квалификации вы получите диплом Pearson BTEC Uzbekistan. Пирсон работает с RGSBM, для обеспечения доступности квалификаций на русском и узбекском языках по доступной цене.