Oliy maktab rahbariyatining Saksoniya iqtisodiyoti o‘quv markazi vakili bilan uchrashuvi: yashil iqtisodiyotda hamkorlikni mustahkamlash
Joriy yilning 18-dekabr kuni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida direktor o‘rinbosari Mirkomil Adilov va Saksoniya iqtisodiyoti o‘quv markazi xalqaro bo‘limi boshlig‘i Irina Aynert o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda tomonlar o‘z tashkilotlari faoliyati haqida batafsil ma’lumot berdilar.
Shuningdek, uchrashuv davomida yashil iqtisodiyot, yashil texnologiyalar sohasida loyihalarni amalga oshirish, biznes va tadbirkorlik bo‘yicha treninglar o‘tkazish uchun nemis mutaxassislarini jalb qilish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha yashil iqtisodiyot sohasida qo‘shma loyihalarni amalga oshirishni jadallashtirish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.

Meeting Between the Leadership of the Graduate School and Representatives of the Saxon Economic Education Center: Strengthening Collaboration in Green Economy
On December 18, 2023, a meeting took place at the Graduate School of Business and Entrepreneurship between the Deputy Director, Mr. Mirkomil Adilov, and the Head of the International Department of the Educational Center of Saxon Economy, Ms. Irina Ainert.
During the meeting, both parties provided detailed information about the activities of their respective organizations.
Additionally, discussions were held regarding the implementation of projects in the field of green economy, green technologies, and the engagement of German experts for conducting training sessions on business and entrepreneurship topics.
As a result of the meeting, agreements were reached to accelerate the implementation of a joint project in the sphere of green economy.