Oliy maktab rahbariyatining Saksoniya iqtisodiyoti o‘quv markazi vakili bilan uchrashuvi: yashil iqtisodiyotda hamkorlikni mustahkamlash
Joriy yilning 18-dekabr kuni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida direktor o‘rinbosari Mirkomil Adilov va Saksoniya iqtisodiyoti o‘quv markazi xalqaro bo‘limi boshlig‘i Irina Aynert o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda tomonlar o‘z tashkilotlari faoliyati haqida batafsil ma’lumot berdilar.
Shuningdek, uchrashuv davomida yashil iqtisodiyot, yashil texnologiyalar sohasida loyihalarni amalga oshirish, biznes va tadbirkorlik bo‘yicha treninglar o‘tkazish uchun nemis mutaxassislarini jalb qilish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha yashil iqtisodiyot sohasida qo‘shma loyihalarni amalga oshirishni jadallashtirish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi.

Встреча руководства Высшей школы с представителем Образовательного центра Саксонской Экономики: Расширение Сотрудничества в Зеленой Экономике
18 декабря 2023 года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства прошла встреча заместителя директора Миркомила Адилова c руководителем международного отдела Образовательного центра Саксонской Экономики Ириной Айнерт.
В ходе встречи стороны презентовали детальную информацию о деятельности своих организаций.
Также в ходе встречи были обсуждены вопросы реализации проектов в сфере зеленой экономики, зеленых технологий, а также привлечения немецких экспертов с целью проведения тренингов на тему бизнеса и предпринимательства.
По итогам встречи достигнуты договоренности по ускорению реализации совместного проекта в сфере зеленой экономики.