MAGISTRATURA TINGLOVCHILARI UCHUN "MILLIY IQTISODIYOTDA YO'L-TRANSPORT VA MUHANDISLIK-KOMMUNIKASIYA INFRATUZILMASINI RIVOJLANTIRISH YO'LLARI" MAVZUSIDA MAHORAT DARSI (ONLAYN SHAKLDA) BO'LIB O'TADI
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida o'qitilayotgan fanlarning amaliyot bilan bog'liqligini oshirish, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan iqtisodiy islohotlar, ayniqsa, O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligining asosiy faoliyati bilan kengroq tanishtirish maqsadida magistratura tinglovchilari uchun vazirlikning departament va boshqarmalarining tajribali mutaxassislari ishtirokida mahorat darslari o'tkazilib kelinmoqda.
2021 yil 19 yanvar kuni soat 15:00 da "Milliy iqtisodiyotda yo'l-transport va muhandislik-kommunikasiya infratuzilmasini rivojlantirish yo'llari" mavzusida maxorat darsi (onlayn shaklda) o'tkaziladi.
- O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi "Yo'l-transport infratuzilmasini rivojlantirish boshqarmasi" boshlig'i – Narimov Rustam Kamilovich;
- O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi "Muhandislik-kommunikasiya infratuzilmasini rivojlantirish boshqarmasi" boshlig'i – Nurmuxamedov Shamsiddin Kamaletdinovich;
- O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiy taraqqiyot va kambag'allikni qisqartirish vazirligi "Muhandislik-kommunikasiya infratuzilmasini rivojlantirish boshqarmasi" boshlig'i o'rinbosari – Nadirov Abdulahad Abdraxmatovich.

ОНЛАЙН МАСТЕР-КЛАСС ДЛЯ СЛУШАТЕЛЕЙ МАГИСТРАТУРЫ НА ТЕМУ “ПУТИ РАЗВИТИЯ ДОРОЖНО-ТРАНСПОРТНОЙ И ИНЖЕНЕРНО-КОММУНИКАЦИОННОЙ ИНФРАСТРУКТУРЫ В НАЦИОНАЛЬНОЙ ЭКОНОМИКЕ”
В целях повышения актуальности дисциплин, преподаваемых в Высшей школе бизнеса и предпринимательства, ознакомиться с основными направлениями деятельности Министерства экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан с участием опытных специалистов Министерства проводятся еженедельные мастер-классы.
19 января 2021 года в 15:00 состоится онлайн мастер-класс на тему “Пути развития дорожно-транспортной и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в национальной экономике”.
В качестве спикеро были приглашены следующие эксперты:
- Наримов Рустам Камилович – начальник Управления развития дорожно-транспортной инфраструктуры Министерства экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан;
- Нурмухамедов Шамсиддин Камалетдинович – начальник Управления развития инженерно-коммуникационной инфраструктуры Министерства экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан;
- Надиров Абдулахад Абдрахматович – заместитель начальника Управления развития инженерно-коммуникационной инфраструктуры Министерства экономического развития и сокращения бедности Республики Узбекистан.