Moliyaviy xizmatlar mutaxassislari uchun EMFSI dasturi!
Dastur banklar, vazirlik va idoralar, shuningdek moliyaviy xizmatlar ko‘rsatuvchi kompaniyalarning o‘rta va yuqori darajadagi mutaxassislari uchun mo‘ljallangan. Dastur ularga moliyaviy xizmatlar sohasi qanday ishlashini va har tomonlama ishlashini tushunishga yordam beradi. Ushbu dastur ishtirokchilar uchun maksimal moslashuvchanlikni ta’minlaydi, ularga asosiy (kunlik) ishlarini to‘xtatmasdan o‘qish va shu bilan birga MBA kurslariga o‘xshash bilim va amaliy ko‘nikmalarga ega bo‘lish imkoniyatini beradi.
Dastur yakunida nomzodlarga FSP - Financial Services Professional (moliyaviy xizmatlar sohasidagi mutaxassis) darajasi va malaka sertifikati beriladi.
Dasturga ko‘ra, nomzodlarga quyidagi mavzular bo‘yicha o‘qitiladi:
– chakana va tijorat bank xizmatlarining xususiyatlari, shu jumladan
NЕO-banklar, FinTech, bank sektoridagi raqamli transformatsiyalar;
– investitsiya va fondlarni boshqarish, shu jumladan mablag‘larni tuzish va ularning turlari, xususan, UCITS, SIF, SICAR, shuningdek, xatarlarni boshqarish;
– kapital bozorlari, shu jumladan anderrayting, IPO, qo‘shilish va fond bozorlari, savdo, oilaviy ofislar va boshqalar.
Dasturning davomiyligi 10 oyni tashkil etadi, shundan bir haftasi Luksemburgda, bir haftasi Toshkentda (kelishuv asosida) o‘tkaziladi.
O‘quv dasturining qiymati 9 000 yevroni tashkil etadi. Kutilayotgan auditoriya - 20 kishi. O‘qitish tili - ingliz tili. Ishtirokchilarni tanlash ingliz tilini (IELTS 5.5 yoki shunga teng) bilish darajasi va ish tajribasi (kamida 3 yil) asosida beligash rejalashtirilgan.

Программа EMFSI для специалистов финансовых услуг!
Объявляется набор слушателей на программу «Исполнительный менеджмент в сфере финансовых услуг» (EMFSI) в сотрудничестве с Люксембургской школой бизнеса (LSB).
Программа предназначена для специалистов среднего и высшего звена банков, министерств и ведомств, а также финансовых служб компаний. Программа поможет им понять, как устроена и функционирует индустрия финансовых услуг во всех ее аспектах. Данная программа обеспечивает максимальную гибкость для обучающихся, предоставляя им возможность учиться, не отрываясь от основной (дневной) работы и при этом получить знания и практические навыки, подобные курсам MBA.
По окончании программы EMFSI кандидатам будет присвоено обозначение FSP (Financial Services Professional - специалист в области финансовых услуг) и сертификат компетентности. По программe кандидаты изучат:
- особенности розничных и коммерческих банковских услуг, в том числе о NEO-банках, FinTech, цифровой трансформации в банковской сфере;
- управление инвестициями и фондами, в том числе структурирование фондов и их типы, например, UCITS, SIF, SICAR, а также управление рисками;
- рынки капитала, в том числе андеррайтинг, IPO, слияния и поглощения, фондовые рынки, продажи и торговля, семейные офисы и др.
Длительность программы составляет 10 месяцев, из которых одна неделя проходят в офлайн режиме в Люксембурге, и одна неделя в Ташкенте (по согласованию).
Стоимость программы составляет 9 000 евро. Ожидаемая аудитория – 20 человек. Язык преподавания - английский. Отбор участников планируется проводить на основе знания английского (IELTS 5.5 или эквивалент), а также наличие опыта работы - не менее 3-х лет.