Moliyaviy xizmatlar mutaxassislari uchun EMFSI dasturi!
Dastur banklar, vazirlik va idoralar, shuningdek moliyaviy xizmatlar ko‘rsatuvchi kompaniyalarning o‘rta va yuqori darajadagi mutaxassislari uchun mo‘ljallangan. Dastur ularga moliyaviy xizmatlar sohasi qanday ishlashini va har tomonlama ishlashini tushunishga yordam beradi. Ushbu dastur ishtirokchilar uchun maksimal moslashuvchanlikni ta’minlaydi, ularga asosiy (kunlik) ishlarini to‘xtatmasdan o‘qish va shu bilan birga MBA kurslariga o‘xshash bilim va amaliy ko‘nikmalarga ega bo‘lish imkoniyatini beradi.
Dastur yakunida nomzodlarga FSP - Financial Services Professional (moliyaviy xizmatlar sohasidagi mutaxassis) darajasi va malaka sertifikati beriladi.
Dasturga ko‘ra, nomzodlarga quyidagi mavzular bo‘yicha o‘qitiladi:
– chakana va tijorat bank xizmatlarining xususiyatlari, shu jumladan
NЕO-banklar, FinTech, bank sektoridagi raqamli transformatsiyalar;
– investitsiya va fondlarni boshqarish, shu jumladan mablag‘larni tuzish va ularning turlari, xususan, UCITS, SIF, SICAR, shuningdek, xatarlarni boshqarish;
– kapital bozorlari, shu jumladan anderrayting, IPO, qo‘shilish va fond bozorlari, savdo, oilaviy ofislar va boshqalar.
Dasturning davomiyligi 10 oyni tashkil etadi, shundan bir haftasi Luksemburgda, bir haftasi Toshkentda (kelishuv asosida) o‘tkaziladi.
O‘quv dasturining qiymati 9 000 yevroni tashkil etadi. Kutilayotgan auditoriya - 20 kishi. O‘qitish tili - ingliz tili. Ishtirokchilarni tanlash ingliz tilini (IELTS 5.5 yoki shunga teng) bilish darajasi va ish tajribasi (kamida 3 yil) asosida beligash rejalashtirilgan.

EMFSI program for Financial Services professionals!
The admission of students for the Executive Master in Financial Services (EMFSI) program in cooperation with the Luxembourg School of Business (LSB) is being announced.
This program is designed for mid- and senior-level managers in banks, ministries and agencies, corporate finance departments. The program will help them to understand how the financial services industry works and operates in all its aspects. The program allows maximum flexibility for students, giving them the opportunity to study while maintaining a full-time job, gaining knowledge and practical skills similar to MBA courses.
Upon completion of the EMFSI program, candidates will be awarded the FSP(Financial Services Professional) designation and a certificate of competency. According to the program, students will study:
- features of retail and commercial banking services, including NEO-banks, FinTech, and digital transformation in banking;
- Investment and fund management, including fund structuring and fund types, e.g. UCITS, SIF, SICAR, as well as risk management;
- Capital markets, including underwriting, IPOs, mergers and acquisitions, stock markets, sales and trading, family offices, etc.
The duration of the program is 10 months, of which one week takes place offline in Luxembourg, and one week in Tashkent (by agreement).
The cost of the program is 9,000 euros. The expected number of students is 20 people. The language of the program is English. Selection of participants is planned to be based on the knowledge of English (IELTS 5.5 or equivalent), along with work experience - at least 3 years.