O'QITUVCHILAR UCHUN PEARSONNING NAVBATDAGI KURSI
Joriy yil 19-20 fevral kunlari Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi (keyingi o'rinlarda – Oliy maktab) binosida Pearson Group kompaniyasi bilan hamkorlik doirasida tashkil etilgan navbatdagi ikki kunlik intensiv kurs bo'lib o'tdi.
«O'qituvchilar malakasini oshirish dasturi» - O'zbekiston kasb-hunar kollejlari o'qituvchilari uchun Pearson Group kompaniyasi tomonidan ishlab chiqilgan bo’lib, o’rta maxsus ta'lim muassasalarida o'qitish metodikasi asoslarini o'ragtishga qaratilgan maxsus intensiv kursdir.
Kurs ishtirokchilari - to'rtta poytaxt kolleji xamda Jizzax viloyati iqtisodiyot va servis kasb-hunar kolleji o'qituvchilari.
Kurslarni sertifikatlangan va tajribali Pearson Group mutaxassislari - Pol Xedford va Salli Peakok ular o'quv jarayonlari, usullari, qatnashchilarning bilimini baholash bo'yicha interaktiv mashg'ulotlar tarzida o'tib berishdi.
Mashg'ulotning birinchi kunida, Pol Hedford kollej o'quvchilarini o'z vaqtida ro'yxatdan o'tkazish va ularni o'qitish tizimi jarayonlarini kuzatish imkonini beradigan Edexcel tizimining ishlash principini namoyish qildi. Ushbu tizim o’quvchilar tomonidan modullarni o’zlashtirish va amalga oshirilayotgan ta’lim jarayonlarini onlayn tarzda kuzatib boorish imkoniyatini beradi.
Ikkinchi kuni Sally Peacock Pearson tomonidan ishlab chiqilgan ta'lim dasturlari doirasida ta'lim sifatini ta'minlash bo'yicha mashg'ulotlar o'tkazdi.
Shuningdek, Pearson Group vakillari loyihada ishtirok etayotgan kasb-hunar kollejlarining o'quv jarayoni bilan yaqindan tanishish uchun bevosita tashrif buyurishdi.

ЗАВЕРШИЛСЯ ОЧЕРЕДНОЙ КУРС PEARSON ДЛЯ ПРЕПОДАВАТЕЛЕЙ
В период с 19 по 20 февраля 2020 года в здании Республиканской высшей школы бизнеса и управления (далее-Высшая школа) был проведён очередной интенсивный двухдневный курс, организованный в рамках сотрудничества с компанией Pearson Group.
«Программа профессиональной подготовки учителей» - это специальный интенсивный курс, разработанный компанией Pearson Group для преподавателей колледжей Узбекистана, нацеленных на обучение основам методологии преподавания в средне-специальных учебных заведениях.
Участниками курса являются преподаватели четырех столичных колледжей и Джизакского регионального профессионального колледжа экономики и сервиса.
Курсы проводили сертифицированные и опытные специалисты Pearson Group – Пол Хедфорд и Салли Пикок, которые продемонстрировали интерактивные сессии по процессам и методикам обучения, оценке знаний учащихся.
В первый день занятий, Пол Хедфорд продемонстрировал работу системы Edexcel, которая позволяет своевременно регистрировать студентов и отслеживать процесс их обучения. Данная система также контролирует освоение модулей студентами и все данные о ходе обучения, которые отображаются в онлайн режиме.
Во второй день Салли Пикок провела занятия по вопросам обеспечения качества образования в рамках образовательных программ, разработанных компанией Pearson.
Также, представители Pearson Group посетили профессиональные колледжи, которые участвуют в проекте, для более детального ознакомления с учебным процессом
Дополнительно, в рамках мероприятия, директор Высшей школы  д.э.н. Абдураупов Рустам Рамзович провел рабочую встречу с делегацией Pearson Group во главе с господином Марком Коучманом, на котором обсудили вопросы дальнейшего развития проекта.