O'QITUVCHILAR UCHUN PEARSONNING NAVBATDAGI KURSI
Joriy yil 19-20 fevral kunlari Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi (keyingi o'rinlarda – Oliy maktab) binosida Pearson Group kompaniyasi bilan hamkorlik doirasida tashkil etilgan navbatdagi ikki kunlik intensiv kurs bo'lib o'tdi.
«O'qituvchilar malakasini oshirish dasturi» - O'zbekiston kasb-hunar kollejlari o'qituvchilari uchun Pearson Group kompaniyasi tomonidan ishlab chiqilgan bo’lib, o’rta maxsus ta'lim muassasalarida o'qitish metodikasi asoslarini o'ragtishga qaratilgan maxsus intensiv kursdir.
Kurs ishtirokchilari - to'rtta poytaxt kolleji xamda Jizzax viloyati iqtisodiyot va servis kasb-hunar kolleji o'qituvchilari.
Kurslarni sertifikatlangan va tajribali Pearson Group mutaxassislari - Pol Xedford va Salli Peakok ular o'quv jarayonlari, usullari, qatnashchilarning bilimini baholash bo'yicha interaktiv mashg'ulotlar tarzida o'tib berishdi.
Mashg'ulotning birinchi kunida, Pol Hedford kollej o'quvchilarini o'z vaqtida ro'yxatdan o'tkazish va ularni o'qitish tizimi jarayonlarini kuzatish imkonini beradigan Edexcel tizimining ishlash principini namoyish qildi. Ushbu tizim o’quvchilar tomonidan modullarni o’zlashtirish va amalga oshirilayotgan ta’lim jarayonlarini onlayn tarzda kuzatib boorish imkoniyatini beradi.
Ikkinchi kuni Sally Peacock Pearson tomonidan ishlab chiqilgan ta'lim dasturlari doirasida ta'lim sifatini ta'minlash bo'yicha mashg'ulotlar o'tkazdi.
Shuningdek, Pearson Group vakillari loyihada ishtirok etayotgan kasb-hunar kollejlarining o'quv jarayoni bilan yaqindan tanishish uchun bevosita tashrif buyurishdi.

THE NEXT COURSE OF PEARSON FOR TEACHERS HAS BEEN COMPLETED
From 19 to 20 February 2020, another intensive two-day course was held at the Republican Graduate School of Business and Management (hereinafter Graduate School), organized in cooperation with the company Pearson Group.
«Teachers Training Programme» is a special intensive course developed by Pearson Group for college teachers of Uzbekistan aimed at teaching the basics of teaching methodology in secondary-specialized educational institutions.
The participants of the course are teachers from four colleges of the capital and the Djizak Regional College of Economics and Service.
The course was conducted by certified and experienced Pearson Group specialists Paul Hedford and Sally Peacock, who demonstrated interactive sessions on learning processes and methodologies, student assessment.
On the first day of the classes, Paul Hedford demonstrated the work of the Edexcel system, which allows to register students in a timely manner and track their learning process. This system also monitors the development of modules by students and all data on the course of training, which is displayed online.
On the second day, Sally Peacock held a session on the quality of education as part of the educational programs developed by Pearson.
Pearson Group representatives also visited professional colleges that participate in the project to learn more about the educational process.
In addition, within the framework of the event, Mr. Marc Koutsman and the director of the Graduate School, professor Rustam Abduraupov, held a working meeting with a delegation from Pearson Group, at which they discussed the further development of the project.