OLIY MAKTAB «TA’LIM VA MUTAXASSISLIK 2020» XXII-XALQARO KO'RGAZMASIDA
Hayotimizning asosiy poydevori xisoblanmish - ta'lim bu kelajak uchun qaratilgan eng foydali investitsiya xisoblanadi.
Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi (keyingi o'rinlarda – Oliy maktab) Toshkent shahridagi Yoshlar Ijod Saroyida bo'lib o'tayotgan  «Ta’lim va Mutaxassislik 2020» XXII-xalqaro ko'rgazmasida ishtirok etishmoqda.
Ushbu ko’rgazma O‘zbekiston Respublikasi Savdo-Sanoat Palatasi, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim Vazirligi, O’zbekiston Yoshlar Ittifoqi va «Expocontact» kompaniyasi tomonidan tashkil etildi.
Mazkur ko'rgazmada ishtirok etishdan ko'zlangan asosiy maqsad – Oliy maktabda o'qitishning zamonaviy usullari bilan tanishishtirish, shuningdek o'z malakasini oshirishni istagan yoshlar va aholining keng qatlamlariga magistratura, doktorantura va qisqa muddatli kurslarning o'quv dasturlarini tanlashda yaqindan ko'maklashish.
Oliy maktab stendida belgilangan vazifalarni yuqori darajada professional boshqarish va hal etishga qodir yuqori malakali kadrlar tayyorlashga qaratilgan innovatsion o'quv dasturlari va kurslari namoyish etildi.
Tashrif buyuruvchilar Biznes boshqaruvi (MBA) va Loyiha boshqaruvi (PM), Milan Oliy biznes maktabi (MIP, Italiya) bilan hamkorlikda «Global loyiha boshqaruvi» mutaxassisligi bo'yicha ikki tomonlama diplom magistrlik dasturi, xalqaro va qisqa muddatli kurslar, ACCA, Pearson Group (Buyuk Britaniya) kurslari, kirish imtihonlarini o'tkazish jarayoni, ushbu jarayonda QR kodlaridan foydalanishning innovatsion yondashuvi, kredit-modul tizimini joriy etish, onlayn masofaviy ta'lim platformasini joriy etish va ushbu muassasada o'qitish istiqbollari haqida ma’lumot olishdi.
Mehmonlar Biznes menejmenti (MBA) va Project Management (PM) magistrlik darajasi, "Global Project Management" ixtisosligi bo'yicha ikki tomonlama diplom bo'yicha magistrlik dasturi, shuningdek, Milandagi Biznes Oliy Biznes Maktabi (MIP, Italiya), xalqaro va qisqa muddatli ma'lumotlarga ega bo'lishlari mumkin. kurslar, kurslar ACCA, Pearson Group (Birlashgan Qirollik), kirish imtihonlari jarayoni, bu jarayonda QR kodlaridan foydalanishga innovatsion yondashuv, kredit-modul tizimini joriy etish, Internet-platformani joriy etish tantal ta'lim va ushbu muassasada o'qitish istiqbollari.
Mehmonlarga oliy maktab to'g'risida videorolik va taqdimot namoyish etildi, ular ta'limning va mutaxassisliklarning o'ziga xos xususiyatlari, shuningdek, Oliy maktabga boradigan har bir kishini kutayotgan boy talaba hayoti haqida ko'proq bilib olishdi. Shu bilan birga, magistratura tinglovchilari va xalqaro qisqa muddatli kurslar ishtirokchilari uchun ham chet elga malaka oshirish masalasi, Janubiy Koreya, Italiya, Buyuk Britaniya, Belorusiya, Germaniya, Xitoy, Italiya, AQSh, Malayziya va Fransiyaning yetakchi ta'lim muassasalari bilan faol hamkorlik o’rnatilganligi bo’yciha alohida urg’u berildi.

ВЫСШАЯ ШКОЛА НА МЕЖДУНАРОДНОЙ ВЫСТАВКЕ «ОБРАЗОВАНИЕ И КАРЬЕРА 2020»
Образование - это самое выгодное инвестирование для будущего, фундаментальная основа нашей жизни. Оно является выгодным инвестиционным инструментом, которое дает будущему члену общества необходимый запас стабильности.
Республиканская Высшая школа бизнеса и управления (далее-Высшая школа) принимает участие на XXII Международной выставке «Образование и Карьера 2020», которая проходит во Дворце творчества молодежи в Ташкенте.
Данная выставка организована Торгово-Промышленной палатой РУз, Министерством высшего и среднего специального образования РУз, Союзом молодежи Узбекистана и ООО «Expocontact».
Основная цель от участия в данной выставке – это ознакомление с современными методами обучения в Высшей школе, а также оказание содействия молодежи и широким слоям населения, желающим повысить свою квалификацию, в выборе учебных программ магистратуры, докторантуры и краткосрочных курсов.
На стенде Высшей школы были продемонстрированы инновационные учебные программы и курсы, нацеленные на подготовку высококвалифицированных кадров, способных профессионально управлять и решать поставленные задачи на высоком уровне.
Посетители могли получить подробную информацию о магистратуре по специальностям Бизнес-управление (MBA) и Проектное управление (PM), о магистерской программе двойного диплома по специальности «Глобальное проектное управление», совместно с Миланской Высшей школой бизнеса (MIP, Италия), международных и краткосрочных курсах, о курсах ACCA, Pearson Group (Великобритания), о процессе проведения вступительных экзаменов, об инновационном подходе использования QR-кодов в данном процессе, внедрении кредитно-модульной системы, о внедрении онлайн платформы дистанционного обучения и перспективе обучения в данном учреждении.
Посетителям был продемонстрирован видео ролик и презентация о Высшей школе, в ходе которых они смогли более подробно узнать об особенностях обучения и о специфике специальностей, а также о насыщенной студенческой жизни, которая ждет каждого, кто поступит в Высшую школу. При этом, акцент также был придан и на организацию выездных стажировок как для слушателей магистратуры, так и для участников международных краткосрочных курсов, активное сотрудничество с ведущими учебными заведениями Южной Кореи, Италии, Великобритании, Белоруссии, Германии, КНР, Италии, США, Малайзии и Франции.
Стоит отметить, что на выставке принимают участие представители высших образовательных учреждений из более 40 стран.