Xalqaro xotin-qizlar kuni muhabbat va nafislik, mehr-oqibat, go'zallik va bahorning timsolini anglatadi. Ayni shu faslda tabiat uyg'onadi va gullaydi, yangi rejalar va orzular paydo bo'ladi.
Shu munosabat bilan, 2020- yil 9- mart kuni Oliy maktab binosida Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan tantanali bayram tadbiri bo'lib o'tdi.
Tadbirni Oliy maktab direktori, Iqtisod fanlari doktori, Abduraupov Rustam Ramzovich kirish so'zi bilan ochib, jamoaning go'zal qismini o'tgan bayram bilan chin ko’ngildan tabriklab, har doim shunday go'zal, quvnoq va maftunkor bo'lib yurishlarini, yuzlaridan doimo tabassum porlab turishini barcha ishlarida omad xamisha yor bo’lishini tilab qoldi!
So'ngra, bayram munosabati bilan maxsus tayyorlangan Oliy maktab hayotidan olingan hajviy qisqa metrajli video namoyish etildi.
Tadbirning rasmiy qismi gullar, esdalik sovg'alari va, albatta, xotira uchun umumiy fotosurat bilan yakunlandi. Bularning barchasi ushbu ajoyib bayramni kutib olish uchun yaxshi kayfiyat va quvonch muhiti yaratdi!
Albatta, O'zbekistonda xech bir tadbir bayramona oshsiz o’tmaydi. Ushbu aziz kun munosabati bilan, Oliy maktab direktori barchani bayram dasturxoniga lutfan taklif qildi.

В ВЫСШЕЙ ШКОЛЕ ШИРОКО ОТМЕТИЛИ МЕЖДУНАРОДНЫЙ ЖЕНСКИЙ ДЕНЬ
Международный женский день символизирует любовь и нежность, доброту и ласку, красоту и наступление весны. В это время пробуждается и расцветает природа, зарождаются новые планы и мечты.
В этой связи, 9 марта 2020 года в здании Высшей школы прошло торжественное мероприятие, посвященное празднованию Международного женского дня.
С приветственным словом открыл мероприятие директор Высшей школы д.э.н. Абдураупов Рустам Рамзович и поздравил прекрасную половину коллектива с прошедшим праздником, пожелав оставаться всегда такими красивыми, жизнерадостными и обаятельными, чтобы на лице всегда сияла улыбка и во всем сопутствовала удача!
Далее, был показан юмористический короткометражный видео ролик из жизни Высшей школы, подготовленный специально в честь праздника.
Официальная часть мероприятия завершилась вручением цветов, памятных подарков и конечно же общей фотографией на память. Все это создало атмосферу хорошего настроения и радости встречи этого прекрасного праздника!
Конечно же ни одно мероприятие в Узбекистане не обходится без приготовления праздничного плова. По случаю праздника, директор Высшей школы пригласил всех присутствующих за праздничный стол.