Xalqaro xotin-qizlar kuni muhabbat va nafislik, mehr-oqibat, go'zallik va bahorning timsolini anglatadi. Ayni shu faslda tabiat uyg'onadi va gullaydi, yangi rejalar va orzular paydo bo'ladi.
Shu munosabat bilan, 2020- yil 9- mart kuni Oliy maktab binosida Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan tantanali bayram tadbiri bo'lib o'tdi.
Tadbirni Oliy maktab direktori, Iqtisod fanlari doktori, Abduraupov Rustam Ramzovich kirish so'zi bilan ochib, jamoaning go'zal qismini o'tgan bayram bilan chin ko’ngildan tabriklab, har doim shunday go'zal, quvnoq va maftunkor bo'lib yurishlarini, yuzlaridan doimo tabassum porlab turishini barcha ishlarida omad xamisha yor bo’lishini tilab qoldi!
So'ngra, bayram munosabati bilan maxsus tayyorlangan Oliy maktab hayotidan olingan hajviy qisqa metrajli video namoyish etildi.
Tadbirning rasmiy qismi gullar, esdalik sovg'alari va, albatta, xotira uchun umumiy fotosurat bilan yakunlandi. Bularning barchasi ushbu ajoyib bayramni kutib olish uchun yaxshi kayfiyat va quvonch muhiti yaratdi!
Albatta, O'zbekistonda xech bir tadbir bayramona oshsiz o’tmaydi. Ushbu aziz kun munosabati bilan, Oliy maktab direktori barchani bayram dasturxoniga lutfan taklif qildi.

THE INTERNATIONAL WOMEN’S DAY WIDELY CELEBRATED AT GRADUATE SCHOOL
International Women's Day symbolizes love and tenderness, kindness and affection, beauty and the onset of spring. At this time, nature awakens and flourishes, new plans and dreams arise.
In this regard, on March 9, 2020, an event was held at Graduate School on occasion of the celebration of International Women's Day.
The event opened over welcoming words by the director of the Graduate School, Dr. Abduraupov Rustam who congratulated the best half of team on the past holiday, wishing always to be beautiful, cheerful and charming. So that smile always shines on a face and luck in everything!
Further, a humorous short video was shown from the life of the Graduate School, specially prepared in honor of the holiday.
The official part of the event ended with the presenting of flowers, souvenirs and of course, a common memory photo. All this created an atmosphere of good mood and the joy of meeting this wonderful holiday!
Certainly, each event in Uzbekistan is not without the preparation of a festive plov. On the occasion of the holiday, the Director of the Graduate School invited everyone to the festive table.