Oliy maktabda “Biznes kommunikatsiya va xalqaro hamkorlikni takomillashtirish” mavzusida mahorat darsi o‘tkazildi
Joriy yilning 21-noyabr kuni Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida o‘zgarishlar va noaniqlik sharoitida biznes yuritishning asosiy jihatlariga bag‘ishlangan mahorat darsi bo‘lib o‘tdi. Tadbirning “Biznes kommunikatsiya va xalqaro hamkorlikni takomillashtirish” mavzusi tinglovchilarning keng doirasini, jumladan, o‘qituvchilar va ishbilarmon doira vakillarini o‘ziga jalb qildi.
Mahorat darsi davomida mutaxassislar o‘zgarishlar va noaniqlik sharoitida muvaffaqiyatli biznes yuritishning asosiy jihatlarini: o‘zgaruvchan sharoitlarga moslashish uchun kompaniyalarning moslashuvchanligini oshirish strategiyalari, konstruktiv muloqot va nizolarni hal qilish yondashuvlari, mijozlarga xizmat ko‘rsatishni yaxshilash va sodiqlikni oshirish usullari, xodimlar va rahbarlar o‘rtasidagi ishonchni mustahkamlash usullari, shuningdek, biznesning barqaror rivojlanishi uchun innovatsiyalar va ijodkorlikning ahamiyati muhokama etildi.
Hamkorlik va g‘oyalar almashinuvi innovatsiyalar o‘sishiga va kompaniyaning bozordagi mavqeini mustahkamlashga yordam beradigan samarali ish muhitini yaratishga alohida e’tibor qaratildi.
Mahorat darsi ishtirokchilari amaliyotda qo‘llash mumkin bo‘lgan kerakli vositalar haqida va foydali tavsiyalarga ega bo‘ldilar.
Mazkur tadbir professional aloqalarni mustahkamlash va kompetensiyalarni rivojlantirish yo‘lidagi qadam bo‘lgani bizni quvontiradi. Biz bilan birga o‘sish va yaxshilanishga yordam beradigan shunday tadbirlarni o‘tkazib yubormaslik uchun bizni kuzatib boring!

В Высшей школе проведен мастер-класс на тему «Расширение деловых коммуникаций и международного сотрудничества»
21 ноября текущего года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства состоялся мастер-класс, посвящённый ключевым аспектам ведения бизнеса в условиях изменений и неопределённости. Тема мероприятия — «Расширение деловых коммуникаций и международного сотрудничества» — привлекла широкий круг слушателей, включая преподавателей и представителей делового сообщества.
В ходе мастер-класса эксперты обсудили ключевые аспекты успешного ведения бизнеса в условиях изменений и неопределённости: стратегии повышения гибкости компаний для адаптации к изменчивым условиям, подходы к конструктивному общению и разрешению конфликтов, методы улучшения обслуживания и повышения лояльности клиентов, способы укрепления доверия между сотрудниками и руководством, а также значение инноваций и творчества для устойчивого развития бизнеса.
Особое внимание было уделено созданию продуктивной рабочей среды, в которой сотрудничество и обмен идеями способствуют росту инноваций и укреплению позиций компании на рынке.
Участники мастер-класса получили практические инструменты и полезные рекомендации, которые можно применить в реальной деловой практике. Преподаватели и бизнесмены отметили хороший уровень подготовки спикеров, актуальность поднимаемых тем и возможность обмена опытом.
Данное мероприятие стало шагом к укреплению профессиональных связей и развитию профессиональных компетенций. Следите за нашими обновлениями, чтобы не пропустить следующие события, которые помогут вам расти и совершенствоваться вместе с нами!