OLIY MAKTABDA QISHKI «OCHIQ ESHIKLAR KUNI» BO'LIB O'TDI
2020 yil 16 yanvar kuni Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi (keyingi o'rinlarda–Oliy maktab) 2020/2021 o'quv yili uchun magistraturaga kirish istagini bildirganlar uchun qishki «Ochiq eshiklar kuni»  va kirish imtihonlari bo'yicha konsultatsiya va maslahatlar o'tkazildi.
Magistraturaning bo'lajak tinglovchilari uchun Oliy o'quv yurtida o'qitishning barcha afzalliklarini ko'rsatib beradigan keng qamrovli dastur asosida yoritib berildi.
Tadbir doirasida professor-o'qituvchilar magistraturadagi o'qitish dasturlari, kirish imtihonlarini o'tkazish tartibi va shaffofligi, imtihonlarni o'tkazish qoidalariga qat'iy rioya qilish, QR kodlaridan foydalanishning innovatsion yondashuvidan foydalanish, masofaviy o'qitish uchun onlayn platformani joriy qilingani, shuningdek, magistratura dasturlariga katta qiziqish bildirgan mehmonlarning ko'plab savollariga javob qaytardilar.
Tashrif buyuruvchilar ta'kidlaganlaridek, «Ochiq eshiklar kuni» va konsultatsiyalar yuqori saviyada o'tkazilganligi, shuningdek, Oliy maktab vakillariga samimiy qabul uchun o’z minnatdorliklarini bildirdi.
Eslatib o'tamiz, «Loyiha boshqaruvi» va «Biznes boshqaruvi» mutaxassisliklari bo'yicha magistraturaga kirish imtihonlari 2020 yil 18-yanvar kuni Oliy maktab binosida bo'lib o'tadi.

В ВЫСШЕЙ ШКОЛЕ ПРОШЕЛ ЗИМНИЙ «ДЕНЬ ОТКРЫТЫХ ДВЕРЕЙ»
16 января 2020 года, в Республиканской Высшей школе бизнеса и управления (далее-Высшая школа), прошёл зимний «День открытых дверей» и консультации по вступительным экзаменам, для поступающих в магистратуру на 2020/2021 учебный год.
Для будущих слушателей магистратуры была подготовлена обширная программа, показывающая все преимущества обучения в Высшей школе.
В рамках мероприятия профессора и преподаватели подробно рассказали о программах обучения магистратуры, процедуре и прозрачности проведения вступительных экзаменов, строгом соблюдении правил проведения экзаменов, использование инновационного подхода использования QR-кодов, о внедрении онлайн платформы для дистанционного обучения, а также ответили на множество вопросов гостей, проявивших большой интерес к программам магистратуры.
Как отметили гости, «День открытых дверей» и консультации прошли на высоком уровне, а также поблагодарили представителей Высшей школы за теплый прием.
Напоминаем, что вступительные экзамены в магистратуру по специальностям «Проектное управление» и «Управление бизнесом» пройдут 18 января 2020 года в здании Высшей школы.