2020-yil 14-yanvar kuni Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi (keyingi o'rinlarda – Oliy maktab) professor Jinvon An boshchiligidagi Xandong Global Universiteti va Konkuk Universiteti delegatsiyasini qabul qildi.
Tashrifdan ko'zlangan asosiy maqsad hamkorlikning istiqbolli yo'nalishlarini muhokama qilish, oliy ta'lim muassasalari o'rtasidagi aloqalarni mustahkamlash, ta'lim sohasidagi imkoniyatlarni kengaytirish va avval imzolangan anglashuv memorandumini muddatini uzaytirish.
Yuqorida tilga olingan Universitet bilan hamkorlik tegishli kelishuvlar asosida, jumladan, UNESKO/UNITWIN dasturi doirasida 2015 yildan boshlab amalga oshiriladi. O'tgan davr mobaynida ko'plab qo'shma xalqaro anjumanlar va seminarlar o'tkazildi, shuningdek, Oliy maktab magistratura tinglovchilari uchun Koreya Respublikasida malaka oshirish dasturlari amalga oshirildi.
Shuningdek, tashrif doirasida faxriy mehmonlar Oliy maktab professor-o'qituvchilari va magistratura tinglovchilari uchun bir qator mahorat darslari va ma'ruzalar o'tkazadilar.

В ВЫСШЕЙ ШКОЛЕ ПРИНЯЛИ ДЕЛЕГАЦИЮ ПРОФЕССОРОВ ЮЖНОЙ КОРЕИ
14 января 2020 года Республиканская высшая школа бизнеса и управления (далее – Высшая школа) приняла делегацию Глобального Университета Хандонг и Университета Конкук во главе с профессором Джинвон Ан.
Основной целью визита является обсуждения перспективных направлений сотрудничества, укрепления отношений между вузами, расширение возможностей в сфере образования и продления подписанного ранее меморандума.
Сотрудничество с вышеуказанным университетом осуществляется на основе соответствующих соглашений, в том числе в рамках программы ЮНЕСКО/ЮНИТВИН с 2015 года. За истекший период сотрудничества проведено множество совместных международных конференций и семинаров, а также организованы стажировки слушателей магистратуры Высшей школы в Республике Корея.
А также, в рамках визита почетные гости проведут ряд мастер-классов и лекций для профессорско-преподавательского состава и слушателей магистратуры Высшей школы.