SURXONDARYO, QASHQADARYO, SAMARQAND VA JIZZAX VILOYATI HOKIMLARINING BIRINCHI O'RINBOSARLARI UCHUN SEMINAR-TRENINGNI UCHINCHI KUNI
Joriy yil 17 yanvar kuni, Surxondaryo, Qashqadaryo, Samarqand va Jizzax viloyatlari hokimliklar vakillari uchun seminar-treningni uchinchi kuni bo'lib o'tdi.
Seminar-treningni 3-kunida ishtirokchilar uchun quyidagi mavzular yoritib berildi: Soliq ma'murchiligi, soliq tizimidagi islohotlar; soliq, bojxona va ularning xufiyona iqtisodiyotni aniqlashdagi ahamiyati, Davlat xaridlari tizimida amalga oshirilayotgan islohatlar, Qonun ustuvorligi va mulk daxlsizligini ta'minlash, Agrar sohadagi islohotlar: Klaster tizimiga o'tish, yerlarni xususiylashtirish va fermerlar huquqlarini himoya qilish, Inson resurslarini boshqarish borasida o'qitildi.

ТРЕТИЙ ДЕНЬ СЕМИНАР-ТРЕНИНГА ДЛЯ ЗАМЕСТИТЕЛЕЙ ХОКИМОВ СУРХАНДАРЬИНСКОЙ, КАШКАДАРЬИНСКОЙ, САМАРКАНДСКОЙ И ДЖИЗАКСКОЙ ОБЛАСТЕЙ
17 января 2021 года стартовал третий день семинар-тренинга для представителей следующих органов власти, (Сурхандарьинской, Кашкадарьинской, Самаркандской и Джизакской областей).
На семинар-тренинге обсуждались следующие актуальные темы: Налоговое администрирование, реформы в налоговой системе, Налоги, таможня и их роль в определении теневой экономики, Реформы в системе государственных закупок, Обеспечение законности и неприкосновенности собственности: переход к кластерной системе, приватизация земли и защита прав фермеров, Управление человеческими ресурсами.