SURXONDARYO, QASHQADARYO, SAMARQAND VA JIZZAX VILOYATI HOKIMLARINING BIRINCHI O'RINBOSARLARI UCHUN SEMINAR-TRENINGNI IKKINCHI KUNI
Joriy yil 16 yanvar kuni, Surxondaryo, Qashqadaryo, Samarqand va Jizzax viloyatlari hokimliklar vakillari uchun seminar-treningni ikkinchi kuni bo'lib o'tdi.
Seminar-treningni 2 kunida ishtirokchilarga quyidagi mavzular: aholining ijtimoiy himoyasini ta'minlashdagi mavjud muammolar, ularni bartaraf etish yo'llari va xalqaro tajriba; Xususiylashtirish hamda bo'sh turgan bino-inshootlar va er maydonlarini tadbirkorlarga belgilangan tartibda taqdim etish; kadastr sohasidagi islohotlar. Er hisobi va davlat kadastrlarini yuritish tizimini tubdan takomillashtirish bo'yicha amalga oshirilayotgan ishlar; hududlarda investision loyihalarni ishlab chiqarish va investision jozibadorligini oshirish, mahsulotlar uchun yangi bozorlarni topish; Kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni moliyalashtirish mavjud manbaalar, imkoniyatlar va imtiyozlar; faoliyatning qisqa, o'rta va uzoq muddatli strategiyasini ishlab chiqish. Forsayt texnologiyasi (Foresight Technology) borasida o'qitildi.

THE SECOND DAY OF THE SEMINAR-TRAINING FOR REPRESENTATIVES OF KHOKIMIYATS SURKHANDARYA, KASHKADARYA, SAMARKAND AND JIZZAKH REGIONS
On January 16, 2021, the second day of the seminar-training took place. The second day of the seminar-training was attended by the first deputy of khakims of the Surkhandarya, Kashkadarya, Samarkand and Jizzakh regions.
The following topics have been discussed at the seminar-training: Existing problems in ensuring social protection of the population, ways to overcome them and international experience, Privatization and provision of empty buildings and land plots to entrepreneurs in accordance with the established procedure, Cadastre reforms, Works on the cardinal improvement of the land registration system and the state cadaster, Production of investment projects in the regions and increasing investment attractiveness, searching for new markets for products, Available resources, opportunities and benefits of financing small business and private entrepreneurship, Development of short, medium and long term strategies, Technogogy Foresight.