SURXONDARYO, QASHQADARYO, SAMARQAND VA JIZZAX VILOYATI HOKIMLARINING BIRINCHI O'RINBOSARLARI UCHUN SEMINAR-TRENINGNI IKKINCHI KUNI
Joriy yil 16 yanvar kuni, Surxondaryo, Qashqadaryo, Samarqand va Jizzax viloyatlari hokimliklar vakillari uchun seminar-treningni ikkinchi kuni bo'lib o'tdi.
Seminar-treningni 2 kunida ishtirokchilarga quyidagi mavzular: aholining ijtimoiy himoyasini ta'minlashdagi mavjud muammolar, ularni bartaraf etish yo'llari va xalqaro tajriba; Xususiylashtirish hamda bo'sh turgan bino-inshootlar va er maydonlarini tadbirkorlarga belgilangan tartibda taqdim etish; kadastr sohasidagi islohotlar. Er hisobi va davlat kadastrlarini yuritish tizimini tubdan takomillashtirish bo'yicha amalga oshirilayotgan ishlar; hududlarda investision loyihalarni ishlab chiqarish va investision jozibadorligini oshirish, mahsulotlar uchun yangi bozorlarni topish; Kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni moliyalashtirish mavjud manbaalar, imkoniyatlar va imtiyozlar; faoliyatning qisqa, o'rta va uzoq muddatli strategiyasini ishlab chiqish. Forsayt texnologiyasi (Foresight Technology) borasida o'qitildi.

ВТОРОЙ ДЕНЬ СЕМИНАР-ТРЕНИНГА ДЛЯ ЗАМЕСТИТЕЛЕЙ ХОКИМОВ СУРХАНДАРЬИНСКОЙ, КАШКАДАРЬИНСКОЙ, САМАРКАНДСКОЙ И ДЖИЗАКСКОЙ ОБЛАСТЕЙ
16 января 2021 года стартовал второй день семинар-тренинга для представителей следующих органов власти, (Сурхандарьинской, Кашкадарьинской, Самаркандской и Джизакской областей).
Обсуждались следующие темы: Существующие проблемы в обеспечении социальной защиты населения, пути их преодоления и международный опыт; Приватизация и предоставление пустующих зданий и земельных участков предпринимателям в установленном порядке; Реформы в области кадастра. Работы по кардинальному совершенствованию системы учета земель и государственного кадастра; Производство инвестиционных проектов в регионах и повышение инвестиционной привлекательности, поиск новых рынков сбыта продукции; Доступные ресурсы, возможности и преимущества финансирования малого бизнеса и частного предпринимательства; Разработка краткосрочных, среднесрочных и долгосрочных стратегий. Техногогия Форсайт (Foresight Technology).