Joriy yilning 13-noyabrdan 17-noyabrgacha O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida “Loyiha boshqaruvi: asosiy daraja” mavzusida mahalliy ijro etuvchi hokimlik organlari rahbar xodimlari hamda mutaxassislari uchun maxsus malaka oshirish kursi tashkil etildi.
U vaqt, xarajat, sifat va resurslar kabi belgilangan cheklovlar doirasida aniq maqsadlarga erishishga qaratilgan keng ko‘lamli faoliyat va jarayonlarni o‘z ichiga oladi.
Loyihada menejmentning ahamiyatini inkor etish qiyin, bu biznesning har bir loyihasini yanada samarali va samaraliroq amalga oshirishga yordam beradi.
Mazkur maxsus o‘quv kursida tinglovchilar Loyiha boshqaruvi bo‘yicha ishlash, loyiha doirasida maqsad qo‘yish va unga erishish usullarini, loyiha guruhini shakllantirish va u bilan samarali ish tashkil etishni o‘rganishi ko‘zda tutilgan.

В Высшей школе организован специальный курс повышения квалификации «Управление проектами: уровень базовый»
С 13 по 17 ноября текущего года в Высшей школе бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан был организован специальный обучающий курс по теме «Управление проектами: уровень базовый» для руководителей и специалистов местных органов исполнительной власти.
В рамках данного курса слушатели получат навыки и квалификацию в области управления проектами, которые являются основополагающими для успешной работы в данной сфере.
Лекции и практические занятия будут проводить опытные преподаватели с высокой квалификацией и большим опытом работы.
Данный специальный курс обучения предоставляет возможность слушателям овладеть навыками работы с проектами, а именно: постановкой целей и разработкой стратегий достижения этих целей в рамках проекта, формированием эффективных проектных групп и управлением их работой.