Startup Evaluation: HealthTech Series
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi Toshkent tibbiyot akademiyasi bilan hamkorlikda sog‘liqni saqlash va tibbiy texnologiyalar sohasida dastlabki inkubatsiya bosqichidagi startap loyihalarni qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish bo‘yicha “Startup Evaluation: HealthTech Series” loyihasini amalga oshirmoqda.
Tadbirdan maqsad - sog‘liqni saqlash sohasida yosh startap tashabbuskorlari hamda biznes va ta’lim sohasidagi yetakchi ekspertlar o'rtasida samarali muloqotni tashkil etishdan iboratdir.
Tadbir yosh startap egalari uchun startap loyihasini rivojlantirishda qulay imkoniyat yaratadi.
Tadbirda startaplarni quyidagilar kutmoqda:
- o‘z biznes loyihalarini taqdimot qilish va ekspertlar bilan startaplarni amalga oshirish bo‘yicha fikr almashish imkoniyati;
- bizines sohasidagi yetakchi professor va ekspertlardan maslahatlar olish;
- startap loyihalarni takomillashtirish bo‘yicha navbatdagi qadamlarni muhokama qilish;
- startaplarni kelgusida rivojlantirish bo‘yicha Oliy maktabining ko‘magiga tayanish.
Ma’lumot uchun: “Startup Evaluation” loyihasi - bu Biznes va tadbirkorlik oliy maktabining startaplarni qo‘llab-quvvatlash platformasi bo‘lib, yosh startap tashabbuskorlarining startap loyihalarini qisqa muddatda amalga oshirish bo‘yicha o’zaro hamkorlikni nazarda tutadi.

Startup Evaluation: HealthTech Series
Высшая школа бизнеса и предпринимательства совместно с Ташкентской медицинской академией реализует проект «Startup Evaluation: HealthTech Series» по экспертной поддержке и развитию стартап проектов прединкубационного периода в области здравоохранения и медицинских технологий.
Цель мероприятия – объединение усилий молодых стартапов и ведущих экспертов в области бизнеса и науки по развитию стартап-проектов в сфере здравоохранения.
Мероприятие является отличной возможностью для молодых стартапов в развитии своих бизнес идей и запуска инновационных проектов.
На мероприятии стартапов ожидает:
- возможность презентации своих бизнес проектов и обмен мнениями с экспертами по реализации стартапов;
- получение консультаций от ведущих экспертов бизнеса и науки по запуску своих проектов;
- обсуждение следующих шагов по совершенствованию стартап-проектов;
- получение поддержки Высшей школы бизнеса для дальнейшего развития стартапов.
Для сведения: Проект «Startup Evaluation» — это платформа Высшей школы бизнеса и предпринимательства, предназначенная для взаимодействия с молодыми инициаторами стартапов по ускоренной реализации стартап-проектов.