Xalqaro kuzatuvchi, iqtisodchi hamda Gamburg universiteti professori Zigfrid Georg Shoppe bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 11 - iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Biznes va tadbirkorlik oliy maktabi direktorining birinchi o‘rinbosari Bobur Abdinazarov Germaniyadan kelgan xalqaro kuzatuvchi, iqtisodchi, Gamburg universiteti faxriy professori Zigfrid Shoppe bilan uchrashdi.
Yig‘ilishda Ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash kafedrasi mudiri Bo‘rixon G‘anixo‘jaev, “Korporativ boshqaruv nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi professori Dilmurod Suyunov, MBA kafedra professor o‘qituvchisi Baxtiyor Sadriddinov, Xalqaro aloqalar bo‘lim boshlig‘i Aziza Muhamadievalar ishtirok etdilar.
Muhokama chog‘ida Oliy maktab va Gamburg universiteti o‘rtasidagi o‘zaro hamkorlik, oliy maktab talabalari uchun ma’ruza o‘qish uchun professor-o‘qituvchilarni, ma’ruzachi sifatida jalb etish masalalarga alohida e’tibor qaratildi. Agrobiznes MBA yoʻnalishi boʻyicha oʻquv rejasi va oʻquv dasturini ishlab chiqish, shuningdek, ushbu yoʻnalishda maʼruzalar va seminarlar oʻtkazish.
Bundan tashqari, janob Shoppening tavsiyasiga ko‘ra Xagen masofaviy o‘qitish universiteti faoliyatini o‘rganish, onlayn ta’lim uchun universitet o‘qituvchilarini taklif qilish muhkama qilindi.
Ma’lumot uchun: Gamburg universiteti - Germaniyadagi eng yirik ta’lim va tadqiqot markazlaridan biri. QS Ranking 2023-yilda 228-o‘rinni egallaydi.

Состоялась встреча с Зигфридом Георгом Шоппе, международным наблюдателем, экономистом и профессором Гамбургского университета
11 июля текущего года состоялась встреча первого заместителя директора Высшей школы бизнеса и предпринимательства при Кабинете Министров Республики Узбекистан Бобура Абдиназарова с международным наблюдателем, экономистом, почетным профессором Гамбургского университета из Германии Зигфридом Шоппе.
Так же на встрече приняли участие заведующий Кафедрой подготовки научно-педагогических кадров Борихон Ганиходжаев, профессор Кафедры теории и практики корпоративного управления Дилмурод Суюнов, преподаватель кафедры MBA Бахтияр Садриддинов, начальник отдела международных связей Азиза Мухамадиева.
В ходе встречи участники обсудили  такие темы как вопросы взаимного сотрудничества между Высшей школой и Гамбургским университетом привлечение профессоров в качестве спикеров, лекторов для чтения лекций для слушателей Высшей школы и содействие профессора в дизайне curriculum and syllabus по MBA в Агробизнесе, а также проведение лекций и семинаров по данному направлению.
Кроме того, на встрече обсудили деятельность Хагенского университета дистанционного обучения по рекомендации г-на Шоппе для привлечения преподавателей университета для онлайн обучения.
Для справки: Гамбургский университет — Universität Hamburg — государственный университет в Гамбурге, является одним из крупнейших учебных и исследовательских центров Германии. В Рейтинге QS 2023 – занимает 228-е место.