ILG’OR QADAM: SUN'IY IDROK VA RAQAMLI IQTISODIYOT
2020 yil 24 mart kuni Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabi (keyingi o'rinlarda–Oliy maktab) direktori, Iqtisod fanlari doktori, Abduraupov Rustam Ramzovich boshchiligida Kim Xunt nomdiagi Jorjtaun universiteti, biznesni rivojlantirish bo'yicha direktori boshchiligidagi MakDono biznes maktabi (Vashington, AQSh) vakillari bilan videokonferensaloqa shaklida navbatdagi ishchi uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Onlayn tarzida o'tgan muzokaralar davomida, tomonlar qo'shma ta'lim dasturlarini ishlab chiqish va tashkil etish bo'yicha, ikki tomonlama o'zaro quyidagi manfaatli hamkorlik masalalarini muhokama qildilar:
- Ta’lim muassasalari o’rtasida tinglovchilar, xodimlar va professor-o'qituvchilar bilan o’zaro almashuv dasturlarini ishlab chiqish
- O'zbekistondagi turli vazirlik, tashkilot va idoralarining o'rta va oliy darajadagi rahbarlari uchun, AQSda raqamli iqtisodiyot va biznes sohasida malaka oshirishni yo’ga qo’yish.
MakDono nomidagi Biznes maktab (McDonough School of Business) – Vashingtondagi (AQSh) Jorjtaun universiteti qoshidagi biznes maktab bo'lib, 1957 yilda tashkil etilgan va turli yo'nalishlarda MBA, Executive MBA, MA in International Business and Policy, Boshqaruv bo'yicha MSc, Moliya sohasida MSc kabi dasturlarni taklif taklif etadi. 2019 yilda maktabning MBA dasturi Financial Times nashri dunyo reytingida 29-o'rinni egalladi.

A BREAKTHROUGH: ARTIFICIAL INTELLIGENCE AND THE DIGITAL ECONOMY
On March 24, 2020, a working meeting was held via videoconferencing between the representatives of the Republican Graduate School of Business and Management (hereinafter – Graduate School) headed by its Director, Dr. Abduraupov Rustam Ramzovich and the McDonough School of Business (Washington, USA), headed by its Director of Business Development at Georgetown University, Kim Hunt.
During the online negotiations, the parties discussed the issues of mutually beneficial bilateral cooperation in the field of development and organization of joint educational programs:
- exchange of students, faculty and staff members between institutions;
- advanced training for middle and senior level managers of organizations, ministries and agencies of Uzbekistan in the United States in the field of Digital Economy and Business.
The McDonough School of Business is a business school of Georgetown University in Washington, DC, USA, which was founded in 1957 and offers such programs as MBA in various fields, Executive MBA, MA in International Business and Policy, MSc in Management, and MSc in Finance. In 2019, the business school's MBA program was ranked 29th in the world in the Financial Times.