Sanksiyani bartaraf etish, mintaqaviy integratsiya va institutlar
Biznes va tadbirkorlik oliy maktabida Qozog‘iston Respublikasining Narxoz Universiteti professori Murat Issabayev ishtirokida “Sanksiyani bartaraf etish, mintaqaviy integratsiya va institutlar” mavzusidagi ilmiy seminar bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Oliy maktabning professor-o‘qituvchilar, doktorantlar va tinglovchilar ishtirok etdilar.
Professor Issabayev o‘z tadqiqotining asosiy xulosalari bilan o‘rtoqlashib, sanksiyalar samaradorligi va sanksiyaga ega davlatlar hamda ularning savdo hamkorlari o‘rtasidagi murakkab o‘zaro ta’sirini yoritib berdi.
Mazkur seminar orqali tinglovchilar hozirgi geosiyosiy muammolar va iqtisodiy strategiyalar haqidagi tushunchalarini kengaytirish imkoniga ega bo‘ldilar.

Устранение санкций, региональная интеграция и институты
В Высшей школе бизнеса и предпринимательства состоялся научный семинар на тему «Устранение санкций, региональная интеграция и институты» с участием профессора Нархозского университета Республики Казахстан Мурата Иссабаева.
В мероприятии приняли участие профессора-преподаватели, докторанты и слушатели Высшей школы.
Профессор Иссабаев поделился основными выводами своего исследования и осветил эффективность санкций и сложное взаимодействие между государствами-санкционерами и их торговыми партнерами.
Благодаря данному семинару слушатели получили возможность расширить свои представления о современных геополитических проблемах и экономических стратегиях.