QIMMATLI QOG'OZLAR BOZORI BO’YICHA MAHORAT DARSI
2020 yil 20 fevral kuni Biznes va boshqaruv respublika oliy maktabida «Qimmatli qog'ozlar bozori: asosiy tushunchalar» mavzusida mahorat darsi bo'lib o'tdi.
Ma'ruzachi sifatida Birlashgan Millatlar Tashkiloti (BMT) huzuridagi xalqaro iqtisodchilar uyushmasi a'zosi, Xalqaro Boshqaruv Akademiyasining muxbir a'zosi, iqtisodiyot fanlari bo'yicha falsafa doktori (PhD) – Toshboyev Ergash Omonqulovich o’z taqdimoti bilan ishtirok etdi.
O'z taqdimotida qimmatli qog'ozlar bozori sohasidagi o'z tajribasi va bilimlari, O'zbekistonda qimmatli qog'ozlar bozori tashkil etilishi va bugungi holati, qimmatli qog'ozlarni emissiya qilish va davlat ro'yxatiga olish qoidalari, birja va birjadan tashqari savdolar, xatolarni yo’lga qo’ymaslik investitsiyalarni qaerdan boshlash kerakligi, qimmatli qog'ozlar bozorini davlat tomonidan tartibga solish, IPO va SPO qoidalari haqida so'zlab berdi.
Taqdimot nazariy va amaliy materiallarga boy bo'ldi. Tadbir ko’tarinki ruhda o'tdi va tinglovchilar o'zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob oldilar.

STOCKS MARKET: BASIC CONCEPTS
February 20, 2020, at the Republican School of Business and Management held an open workshop on " Stocks Market: Basic Concepts".
A presentation was made by a member of the International Association of Economists under the UN, a corresponding member of the International Academy of Management, PhD. in Economic Sciences - Ergash Toshboyev.
In his presentation, he shared his experience and knowledge in the field of the securities market, how the securities market organized in Uzbekistan, the rules for issuing and state registration of issues of securities, about exchange and OTC trading, how to avoid mistakes and where to start investing so as not to lose money, and increase, about the state regulation of the securities market, spoke about the rules for IPO and SPO and much more.
The presentation was rich in both theoretical and practical materials. The event took place in a constructive spirit and listeners received answers to all their questions.