XALQARO HAMOKRLIK: BUYUK BRITANIYA TAJRIBASI
Biznes va boshqaruv respublika Oliy maktabi (keyingi o'rinlarda - Oliy maktab) direktori, Iqtisod fanlari doktori, Abduraupov Rustam Ramzovich boshchiligidagi delegatsiyasining Buyuk Britaniyaga tashrifi doirasida, joriy yilning 4 dekabr kuni London (Angliya) shahrida joylashgan, Buyuk Britaniyaning yetakchi ta'lim muassasalaridan biri xisoblanadigan King’s College London rahbariyati bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda ta'lim va fan sohasida hamkorlikning istiqbolli yo'nalishlari va mexanizmi, bank, moliya, biznes va menejment sohasida qo'shma ilmiy tadqiqotlar va nashrlar chop etish, boshqaruv kadrlar uchun qisqa muddatli qo'shma kurslarni tashkil etish, "ikki diplomlik" magistrlik dasturini ishlab chiqish, qo'shma ilmiy konferensiyalarni tashkil etish, hukumat dasturlari va elektron hukumatni rivojlantirish sohasida hamkorlik masalalari muhokama qilindi,  shuningdek, xalqaro standartlar va eng yaxshi xorijiy amaliyot talablarini inobatga olgan holda, Oliy maktab tinglovchilari va xodimlari bilan o’zaro almashuv dasturlarini ishlab chiqish masalasi ham ko'rib chiqildi.
King’s College London -Angliyaning eng yirik, eng qadimgi va eng obro'li universitetlaridan biri sanaladi. Bu ta'lim muassasasi Buyuk Britaniyaning Russell Group oliy o'quv yurtlari elita uyushmasiga, Oksford va Kembrij universitetlari bilan bir qatorda "oltin uchburchak" deb ataladigan tarkiblariga kiritilgan

EXPANDING THE BORDERS OF COOPERATION:COURSE TO THE UK
On 4 December 2019, the delegation of the Republican Graduate School of Business and Management under the National Agency for Project Management under the President of the Republic of Uzbekistan (hereinafter referred to as the Graduate School), headed by the Director, Doctor of Economics Rustam Abduraupov met with the administration of one of the leading educational institutions in the UK, King’s College London, located in London (England) within the framework of the visit of to the UK.
The sides discussed prospective areas and mechanisms of cooperation in the field of education and science, issues of joint research and publications in the sphere of banking, finance, business and management, the organization of joint short-term courses for human resource management along with the development of the master's program "double diploma", the organization of joint scientific conferences, cooperation in the promotion of government programs and e-government, the issue of developing programs for the exchange of students and staff between universities, considering the requirements of international standards and best foreign practices, was also considered during the meeting.
King's College London is one of the most prestigious universities not only in England but all over the wold. This educational organization is a part of the elite Association of universities in the UK Russell Group so-called "Golden triangle", along with Oxford and Cambridge universities.