XALQARO HAMOKRLIK: BUYUK BRITANIYA TAJRIBASI
Biznes va boshqaruv respublika Oliy maktabi (keyingi o'rinlarda - Oliy maktab) direktori, Iqtisod fanlari doktori, Abduraupov Rustam Ramzovich boshchiligidagi delegatsiyasining Buyuk Britaniyaga tashrifi doirasida, joriy yilning 4 dekabr kuni London (Angliya) shahrida joylashgan, Buyuk Britaniyaning yetakchi ta'lim muassasalaridan biri xisoblanadigan King’s College London rahbariyati bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda ta'lim va fan sohasida hamkorlikning istiqbolli yo'nalishlari va mexanizmi, bank, moliya, biznes va menejment sohasida qo'shma ilmiy tadqiqotlar va nashrlar chop etish, boshqaruv kadrlar uchun qisqa muddatli qo'shma kurslarni tashkil etish, "ikki diplomlik" magistrlik dasturini ishlab chiqish, qo'shma ilmiy konferensiyalarni tashkil etish, hukumat dasturlari va elektron hukumatni rivojlantirish sohasida hamkorlik masalalari muhokama qilindi,  shuningdek, xalqaro standartlar va eng yaxshi xorijiy amaliyot talablarini inobatga olgan holda, Oliy maktab tinglovchilari va xodimlari bilan o’zaro almashuv dasturlarini ishlab chiqish masalasi ham ko'rib chiqildi.
King’s College London -Angliyaning eng yirik, eng qadimgi va eng obro'li universitetlaridan biri sanaladi. Bu ta'lim muassasasi Buyuk Britaniyaning Russell Group oliy o'quv yurtlari elita uyushmasiga, Oksford va Kembrij universitetlari bilan bir qatorda "oltin uchburchak" deb ataladigan tarkiblariga kiritilgan

РАСШИРЕНИЕ ГРАНИЦ СОТРУДНИЧЕСТВА: КУРС ВЕЛИКОБРИТАНИЯ
В рамках визита делегации Республиканской высшей школы бизнеса и управления (далее – Высшая школа) во главе с директором д.э.н. Абдурауповым Рустамом Рамзовичем в Великобританию,  4 декабря т.г. прошла встреча с руководством  одного из ведущих образовательных учреждений Великобритании  King’s College London, расположенный в г. Лондон (Англия).
В ходе встречи были обсуждены перспективные направления и механизм сотрудничества в сфере образования и науки, вопросы по проведению совместных научных исследований и публикаций в области банковского дела, финансов, бизнеса и менеджмента, организация совместных краткосрочных курсов для  управленческих кадров, разработка магистерской программы «двойного диплома», организация совместных научных конференций, сотрудничество в сфере продвижения правительственных программ и электронного правительства,  а также рассмотрен вопрос разработки программ по обмену слушателей и сотрудников между вузами с учетом требований международных стандартов и лучшей зарубежной практики.
King’s College London — один из самых крупных, старейших и наиболее престижных университетов Англии. Данное учебное заведение входит в элитное объединение университетов Великобритании Russell Group, а также, так называемый «золотой треугольник», наряду с Оксфордским и Кембриджским университетами.